İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dolu dolu bir festival geçirdik…

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın anavatana katılışının 70. yıldönümü münasebetiyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen 25.Antakya Festivalini değerlendirdi. 21-22-23 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen festivalde bu yıl en dikkat çeken durum etkinliklerin halkın içinde, halkla birlikte kutlanması oldu.
 
Festival öncesinde Belediye Başkanı Savaş’ın yaptığı açıklamalarla aynı doğrultuda gerçekleşen etkinliklere vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Festivalde bu yıl ilkler yaşandı. Kültürel, Sanatsal ve Sportif her alanda birçok etkinliğin yer aldığı 25. Antakya Festivali görkemli bir kortej yürüyüşü ile başladı.
 
Festivalde, Satranç Turnuvası ve Aba Güreşleri etkinlikleri ulusal düzeyde gerçekleştirilirken vatandaşların büyük ilgisi ile karşılandı. Mahallelerde yapılan şenlikler ve halk oyunları etkinlikleri festivale ayrı bir renk kattı. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Künefe şöleni’nde bu yıl 70. yılın anısına 70 metrelik künefe vatandaşlara ikram edildi.
 
FESTıVALE KATILIM YüKSEK OLDU
 
Başkan Savaş, yaptığı açıklamada; kendisini en çok sevindiren durumun festival etkinliklerini halkın ayağına götürerek, etkinliklere ilginin ve katılımın yüksek olması olduğunu vurguladı. Savaş, gelecek yıl özellikle Aba Güreşi ve Satranç etkinliklerini Uluslar arası düzeyde ve daha da kapsamlı yapmayı planladıklarını belirtti.
 
Festivalin amacına ulaştığından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş, birçok etkinliğe katılım gösterme nezaketinde bulunan Vali M. Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piy. Kur. Alb. Recep Orhan Bakırcı, Milletvekili Orhan Karasayar, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, ıl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, MKü Rektörü Prof. Dr. şerafettin Canda, Prof. Dr. ıbrahim öztek, AK Parti ıl-ılçe Başkanı ve Teşkilatları, başta olmak üzere, Kamu Daire Müdürleri, Esnaf Odaları Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve Sivil Toplum örgütü Temsilcilerine, vatandaşlara ve festivale emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir