İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dörtyol’da Çatışma, 3 Subayımız şehit..

Hatay’ın Dörtyol ilçesi Amanoslar kırsalında teröristlerin açtığı ilk ateş sonucu Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım şehit oldu.
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
Saat 07.45 sıralarında ıl Jandarma Komutanlığı tarafından Dörtyol ilçesi Amanoslar kırsalında icra edilen planlı operasyon faaliyeti esnasında, bölücü terör örgütü mensuplarının ormanlık bölgede ateş açtığı belirtildi. 
 
 
 
 
Açılan ilk ateş sonucunda ıl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım’ın şehit olduğu bildirildi. Bölgede teröristlerin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan geniş çaplı operasyonun devam ettiği, Ayrıca bölgeye 350’si komando olmak üzere 500 asker ile 100 özel harekat polisi sevk edilirken, insansız hava aracıyla görüntü alınarak arama yapıldığı belirtildi Operasyonda, teröristlerin kaçış istikametlerinde insansız hava aracı ”Heron” kullanılarak görüntü alınıp, arama yapıldığı belirtildi. 
 
 
 
 
ıl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu ve ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da Dörtyol ilçesinde operasyonları yerinden yönetiyor. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Dörtyol ilçesi Amanoslar kırsalında teröristlerin açtığı ilk ateş sonucu şehit olan 3 askerin cenazesinin bulunduğu Dörtyol Devlet Hastanesi’ne gelerek, ilgililerle değerlendirme yaptı.Lekesiz, şehit olan ıl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım’ın, saldırının ardından kaldırıldığı hastanede başhekimliğin bulunduğu binada, güvenlik güçleri ile değerlendirme yaptı.
 
 
 
 
ıl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu ve ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ın da eşlik ettiği Lekesiz, hastane çıkışında soruları cevapsız bıraktı.şehit askerlerin cenazelerinin bulunduğu Dörtyol Devlet Hastanesi’nin çevresinde özel harekat ve çevik kuvvet şube müdürlüklerine bağlı çok sayıda ekip geniş güvenlik önlemleri aldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir