İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dosta Güven,Hasıma Endişe

Adalet Bakanı Ergin: ”ülkemiz çok önemli mesafeleri kat etti. Bulunduğu coğrafyada dosta güven ve hasımlarımızı da endişeye sevk eden noktaya geldi”
 
 
 
AA
 
 
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ”ülkemiz çok önemli mesafeleri kat etti. Bulunduğu coğrafyada dosta güven ve hasımlarımızı da endişeye sevk eden noktaya geldi” dedi. 
 
 
 
Ergin, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 150 yataklı Kırıkhan Devlet Hastanesi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, ülkenin birçok alanda olduğu gibi sağlık alnında da önemli mesafeler kat ettiğini belirtti. 
 
 
 
Dünyanın ekonomik ve siyasi sıkıntılar içerisinden geçtiğinin altını çizen Ergin, şöyle devam etti: 
 
 
 
ıstikrar Adası: Türkiye
 
 
 
”ülkemiz çok önemli mesafeleri kat etti. Bulunduğu coğrafyada dosta güven ve hasımlarımızı da endişeye sevk eden noktaya geldi. Türkiye bölgesinde istikrar adası olarak büyüyen, gelişen, sosyal refahını, ekonomisini geliştiren, insanına sunduğu hayat kalitesini yükselten bir ülke durumuna geldi. Bu hepimizin göğsünü kabartıyor. Ancak bunun sürdürülebilir olabilmesi, içerisinde bulunduğumuz siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesi önemli. Bu istikrarın devam etmesi sizlerin teveccühüne, sizlerin güvenine bağlı. Bu anlamda hükümetimiz, siyasetimiz sizlerin göstermiş olduğu güvene layık olabilmek için elinden gelen gayreti gösteriyor.”
 
 
 
Geciken Hizmetler Peş Peşe Gerçekleşiyor
 
 
 
Ergin, Kırıkhan ve Hatay için son derece önemli bir hizmet tesisinin temelini atacaklarını ve Kırıkhan Devlet Hastanesi’nin yapımının tamamlanmasının ardından Kırıkhanlılara ve civarındaki kırsalda yaşayan vatandaşlara önemli sağlık hizmeti sunacağını kaydetti. 
 
 
 
1,5 milyon insanın yaşadığı Hatay’a bugüne kadar almakta geciktiği bir takım hizmetleri peş peşe sunmaya gayret gösterdiklerini belirten Ergin, ”Sağlık, eğitim, adalet, ulaşım ve sulama alanında çok önemli yatırımlar peş peşe geliyor. Bu tesisle beraber Kırıkhan’ımız sağlık alanındaki en önemli problemini aşmış olacak” dedi. 
 
 
 
Ergin, Kırıkhan Adliye Sarayı için eylül ayında ihalenin yapılmış olacağını ve ayrıca bölge için önemli olan sulama projelerinin de hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydetti. 
 
 
 
“Sağlık Her şeyin Başıdır”
 
 
 
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de ”Sağlık her şeyin başıdır” diyen bir kültürden ve anlayıştan gelen bir millet olarak temeli atılacak olan Kırıkhan Devlet Hastanesi’nin özelde Kırıkhanlılar, genelde de bölge için fevkalade önemli bir tesis olacağını söyledi. 
 
 
 
Son yıllarda sağlık hizmetlerinin çehresinin son derece değiştiğini vurgulayan Lekesiz, ”Sağlık hizmetlerinin bir taraftan imkanları artırılarak kalitesi yükseltilmeye çalışılırken, diğer taraftan da her bir vatandaşımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmaya çalışıldığını görüyoruz” diye konuştu. 
 
 
 
Lekesiz, Hatay’ın sağlık hizmetlerinin 2000’li yıllardan itibaren fevkalade iyileşerek uluslararası kriterlerde iyi bir noktaya geldiğini ifade etti. 
 
 
 
Konuşmaların ardından 24 bin 780 metrekare üzerine inşa edilecek 150 yataklı Kırıkhan Devlet Hastanesi’nin temeli Adalet Bakanı Ergin, Vali Lekesiz, AK Parti Hatay milletvekilleri Adem Yeşildal, Mehmet öntürk, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman ve Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş tarafından atıldı. Hastanenin 20 milyon TL’ye inşa edileceği ve 29 Ağustos 2013’te tamamlanacağı öğrenildi. 
 
 
 
Bakan Ergin, daha sonra Yayladağı ilçesine bağlı Yoncakaya köyünde hayırsever Ahmet Deveci tarafından restore edilen Yoncakaya Camisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir