İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DP Hatay ıl Teşkilatı kuruluyor…

Demokrat Parti’de Hatay il Teşkilatını kurmak üzere Yahya Bulgurcu yeniden görevlendirildi.DP’nin genel merkezinin yeniden oluşturulması ile MKY üyeliği görevini alan Yahya Bulgurcu Hatay il teşkilatını kurmak üzere atandı.DP ıl Başkanı olarak atanan Bulgurcu dün parti binasında partideki ve ülkedeki gelişmelerle ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.
 
 DP il Binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Bulgurcu, konuşmasına mübarek Ramazan Ayını ve 1 Eylül Dünya Barış gününü kutlayarak başladı. DP’de yeniden teşkilatlanma çalışmalarının başladığını ve bu kapsamda ıl Başkanlığı görevine getirildiğini belirten Bulgurcu “tekrar il başkanlığı görevine getirilmemde partili arkadaşlarımın teveccühü oldu. Partimizin tabanının genişleterek yapılanma içerisine gireceğiz. Bu yolda bana destek olmak isteyen partili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
DP ile Anavatan birleşme sürecine girdi…
 
Toplantıda, DP ile ANAP’ın birleşme sürecinde yaşananlara da açıklık getiren Bulgurcu “Bu birleşmeyi içine sindiremeyen iç ve dış mihraklar birleşmeyi önlemek için çeşitli dedikodular çıkarttılar. Fakat yeni süreçte bu birleşme olacak, bunun çalışmaları tamamlanmak üzeredir. Bizde Hatay DP teşkilatının yapılanmasında ANAP’lı arkadaşlarımızın da görüşlerini alarak hareket edeceğiz. Aynı kökten olan bu iki dalı birleştirmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.
 
Hükümet o bölgedeki ekonomik sıkıntıları gidermek zorunda…
 
 Demokratik açılımla ilgili görüşlerini de aktaran DP ıl Başkanı Bulgurcu, ülkenin çıkarlarına yarayacak her türlü demokratik açılımı destekleyeceklerini, fakat bu açılımın içi boş bir açılım olduğunu öne sürdü. AK Parti’nin terörü sıfırdan aldığını, fakat terörle mücadele yasalarında yapılan değişikliklerin terörü cesaretlendirdiğini belirten Bulgurcu “devletin güveninin sarsıldığı bölgelerde bu boşluğu başkaları doldurur. Nitekim AK Parti doğudaki halkımıza yeterli desteği sağlayamadı, tarımda ve hayvancılıkta gerekli adımlar atılmadı, ekonomik alanlarda iyileştirmeler yapılmadı sonucunda terör tekrar arttı. Doğuda bir evde iş istihdam varsa, o evde ekonomik sıkıntı yoksa o evden kimse dağa çıkmaz. Dağa çıkanların büyük bölümünün tek sorunu ekonomik sıkıntıdır. Hükümet bu sıkıntıları gidermek zorundadır” dedi.
 
 Açılımın içinde ne var anlatılmalı Hükümetin Demokratik açılımına değinen Bulgurcu; “Bu açılım bu sorunları giderecek mi? Hükümet bunu açıklamalı. ıçi boş dosyalarla STK ve siyasi partileri dolaşıp destek aramanın anlamı yok, önce bu açılımın içinde ne var, ne yok bunu anlatmalıdırlar” şeklinde konuştu. Tüm bu sürecin asılında hedef şaşırtmaktan ibaret olduğunu belirten Bulgurcu, ülkenin asıl meselesinin, demokratik açılım süreci olmadığını, asıl meselenin ekonomi olduğunu ifade etti. Bulgurcu “dikkatleri dağıtmak için bu süreci başlattılar. Kriz ABD’de meydana geldi orada yüzde 1.5 küçülme yaşandı. ülkemizde ise bu küçülme oranı maalesef yüzde 12.5 oldu. Bu sorunların üstünü örtmek ve dikkatleri dağıtmak için bu açılım süreci gündeme getirildi. Zaten içi boş bir süreç, bu süreçte ne olacağını bu süreci hazırlayanlar bile bilmiyor.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir