İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DSP’li Başkanlardan Vali Ziyareti…

29 Mart Yerel seçimlerinde seçimi kazanan Demokratik Sol Parti (DSP) Belediye Başkanları Hatay Valisi Nusret Miroğlu’nu makamında ziyaret etti.
 
Vali Miroğlu’nu ziyarete DSP ıl Başkanı Adnan Günal, Serinyol Belediye Başkanı Mehmet Oflazoğlu, çekmece Belediye Başkanı Cafer özenir, Kuzeytepe Belediye Başkanı Necati Aydın ve Odabaşı Belediye Başkanı Hasan Tümer katıldı.
 
VALı MıROğLU’NUN KAçAK YAPILAşMA HASSASıYETı
 
Ziyarette tüm Belediye Başkanlarına yönelik önemli tavsiyelerde ve uyarılarda bulunan Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Belediye Başkanlarının imara ve altyapıya önem vermeleri gerektiğini belirterek, “Belediye Başkanları olarak zor görevler üstlenmiş durumdasınız. Belediyelerin temizlikle ilgili ciddi problemleri var.
 
Alt yapıya ve imara dikkat edin. ımar üzerinde ciddi durun. Temizliğe önem verin, kaçak yapılaşmalara izin vermeyin. Yasalar ağır. şikâyet olursa imara aykırı inşaatla ilgili hapse bile girersiniz. Vatandaşları da sizler uyarın. Doğru işte yanınızda, yanlışta karşınızda olurum” dedi.
 
KALDIRIM YAPIP BOZMAKLA UğRAşMAYIN
 
Vali Miroğlu, açıklamasında ayrıca, Belediye Başkanlarının kaldırımları yapmakla bozmakla uğraşmaması gerektiğini vurgulayarak, “Belediye olarak yapmanız gereken önceliklerinizi iyi belirleyin. çünkü çok konu ile karşı karşıya kalacaksınız.
 
Ayrıca hizmet verirken komşu belediyelerle de irtibat halinde olun, görüşün. Ayrıca Antakya’nın girişini de çok önemsiyorum. Yol üzerindeki belediyeler bu konuda ki çalışmalara önem vermeli. Antakya’nın girişini güzelleştirmeliyiz. Sizler yapabileceklerinize bakın, elimizden geleni birlikte yapacağız” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir