İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya Çocuklar Günü…

Hatay Kadın Girişimciler Derneği (HATAY KAGID), ATSO ve DOğA Kreş ortaklığında Antakyalı çocuklar için gölge oyunu düzenlendi.
 
Her yıl Ekim ayında kutlanan Dünya çocuklar Günü nedeniyle düzenlenen “Hacivat Karagöz” gölge oyunu çocukların beğenisini kazandı. Eski bir Antakya evi iken restore edilerek turizme kazandırılan SOTERYA adlı mekanda yapılan gösteriye, Antakya’nın en eski yerleşim yeri olan Zenginler mahallesi ve civarındaki mahallelerden çok sayıda çocuk katıldı. Ayrıca özel Ata Koleji ve Doğa Kreşi öğrencilerinin de olduğu gösteride keyifli anlar yaşandı. Gösteri sonunda da çocuklara pamuk şekeri ikram edildi.
 
 
Gösteriyi organize edenlerden Doğa Okul öncesi Eğitim Merkezi Sorumlu Müdürü Meral Göfteci, tüm çocukların aynı koşullar içinde büyüyemediğini ancak bu durumun görmezlikten gelinmemesi gerektiğini söyleyerek, ”bizler öğrencilerimizi merak eden, düşünen çocuklar olarak yetiştiriyoruz. Onlara kendilerinden farklı ortamlarda büyüyen çocukları elinin tersiyle itmeyi değil; sevmeyi ve ilgilenmeyi öğretiyoruz.  ışte bu nedenlerden dolayı kreş öğrencilerimiz ile böyle bir etkinlik içindeyiz” dedi.
 
HATAY KAGID Başkanı Belgin ünal’da böyle bir etkinlik için olmaktan çok mutlu olduğunu söylerken şöyle konuştu:
 “Dünyadaki en önemli şey gülebilen çocuklar yetiştirmektir. çocuklar geleceğimizdir; barışçı ve ekonomik açıdan refah bir toplum yaratmak istiyorsak önce çocuklarımızı mutlu etmeliyiz. Biz onları sevindirelim ki onlar da büyüdükleri zaman kendi çocuklarını sevindirmek için ellerinden geleni yapsınlar. Bu vesile ile önce kendi çocuklarımın sonra dünyadaki tüm çocukların “Dünya çocuk Günü”nü kutluyorum”
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir