İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dursunlu’da Baz protestosu…

Antakya’ya bağlı Dursunlu Beldesi’nde, vatandaşlar, yerleşim biriminde baz istasyonu kurulmak istenmesini, düzenledikleri eylemle protesto etti. Alınan bilgiye göre, firma görevlileri, olay yerinde önlem alan polis ekipleri gözetiminde, baz istasyonunu kurma çalışmaları başlattı.
 
çalışma yapılan bölge yakınında toplanan vatandaşlar, olası sağlık sorunları riskine dikkati çekerek; meskun mahal içinde, yerleşim alanlarına çok yakın bölgelerde baz istasyonu kurulumunu engellemeye çalıştılar.Dursunlu Beldesi sakinleri, protesto amacıyla eylem başlattı.

Antakya’ya bağlı Dursunlu beldesinde bir GSM şirketine ait baz istasyonunun kurulması çalışmalarına tepki gösteren mahalle halkı ile polis arasında arbede yaşandı. Dursunlu beldesi Atatürk Mahallesi ınönü Caddesi sakinleri güne Baz istasyonu gerginliğiyle başladı. Sabah erken saatlerde şirkete bağlı ağır iş makinelerinin mahalleye girmesiyle mahalleli ile şirket yetkilileri arasında gergin dakikalar yaşandı.  

Emniyet güçlerinin olaylara müdahalesi ile gerginlik daha da büyüdü. Polis ile eylemciler arasında başlayan itişme sırasında polisin vatandaşlara biber gazı sıkması vatandaşı çileden çıkarttı. Sıkılan biber gazından kadınlar ve çocuklar kötü şekilde etkilendi. Polisin sıktığı biber gazından etkilenen vatandaşlar yüzlerini su ile yıkadı. Biber gazından etkilenenlere çevredeki vatandaşlar tarafından yardım edildi. Biber gazından etkilenen 4 yaşındaki Umut Kaya isimli çocuk ise annesi tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

Saatlerce süren eylem ıl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu’nun olay yerine gelmesiyle biraz sakinleşti. Emniyet Müdürü Kalyoncu ile Dursunlu Belediye Başkanı Sabahattin Altınöz eylemcileri dağıtmak için çaba gösterdi. şirket yetkilileri ile de görüşme yapan ıl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, olayların büyütülmeden kanunlar çerçevesinde çözülmesi için tarafları uyardı. şirket yetkilileri ise iş makinelerini olay yerinden uzaklaştırarak eylemin son bulmasını sağladılar.

 
Olay yerine gelen Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, firma yetkilileri ve Dursunlu Belediye Başkanı Selahattin Altınöz görüştü. Başkan Altınöz ile vatandaşlarının; çalışmanın yasal olmadığı konusundaki ısrarlı tutumları sonucu firma yetkilileri çalışmaya son vererek ayrıldı.
 
öylece olaya ıl Emniyet Müdürü Kalyoncu’nun müdahelesi ve Baz istasyonu kurulumunun durdurulması üzerine vatandaşlar protestolarına son verdi…

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir