İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Duyarlı Olalım

”Yurttaşlarımız arsındaki görüş farklılıkları kıymetlendirilerek bir çatışma ortamı yaratılmak istenmektedir. Sorumluluk sahibi bütün yöneticilerin duyarlı olması lazım” 
 
 
 
AA
 
 
 
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, yurttaşlar arasındaki görüş farklılıkları kıymetlendirilerek bir çatışma ortamı yaratılmak istendiğini, sorumluluk sahibi bütün yöneticilerin duyarlı olması gerektiğini ifade etti. 
 
 
 
Akgöl, yaptığı yazılı açıklamada, önceki gün Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’in girişimleri ve ev sahipliğinde Hatay’da düzenlenen ”Suriye’deki gelişmeler ve Hatay’a yansıması” konulu toplantının çok isabetli olduğunu kaydetti. 
 
 
 
Son iki haftadır ülkenin çeşitli illerinde provokatif gelişmeler yaşandığını anımsatan Akgöl, ”Yurttaşlarımız arasındaki görüş farklılıkları kıymetlendirilerek bir çatışma ortamı yaratılmak istenmektedir.
 
 
 
 Sorumluluk sahibi bütün yöneticilerin bu durum karşısında duyarlı olması ve olaylar başlamadan tansiyonu düşürücü adımlar atması gerekmektedir.
 
 
 
 Bu bağlamda Vali Lekesiz’in Hatay’da yaptığı organizasyonu anlamlı bulduğumu ve benzeri girişimlerini destekleyeceğimi ifade etme ve kamuoyuyla paylaşma gereğini duydum” ifadelerini kullandı.
 
 
 
Akgöl, son dönemde AK Parti Hükümetinin ısrarla sürdürdüğü dış politika çıktılarının, özellikle Hatay’ın bu anlamda hedef illerden birisi noktasına gelmesine vesile olduğunu ileri sürdü.
 
 
 
Hatay’ın çok kültürlü yapısı kullanılarak, bu mozaiğin bozulmasına yönelik kimi girişimlerin, bazı toplum kesimlerini karşı karşıya getirme eğilimi gösterdiğini belirten Akgöl, şunları kaydetti: 
 
 
 
”Hatay Valisi Lekesiz’in başkanlığı ve ev sahipliğinde Antakya Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile dini önderler ve iş dünyası temsilcileri, Hristiyan, Musevi, Ermeni ve Alevi cemaat önderleri ve ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu katılmıştır.
 
 
 
 Toplantının bütün katılımcılarının ‘Barış ve hoşgörü’ mesajları verdiği etkinlik, bu anlayışın önüne geçmek adına ortaya konmuş anlamlı bir cevap niteliği taşımaktadır. Organizasyonda emeği geçen ve katılımlarıyla böylesine güzel bir atmosferin oluşumuna katkı veren tüm hemşehrilerimi Vali Lekesiz’in şahsında bir kez daha kutluyorum.” 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir