İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ebeler Haftası Kutlaması…

Türk Sağlık Sen Hatay şube Başkanı aynı zamanda Kamu Sen ıl Temsilcisi Hayrettin şahin öncülüğünde bii ekip Doğumevine giderek burada görev yapmakta olan ebelerin “Ebeler haftası’nı kutladı.
 
Türk Sağlık Sen şube Başkanı Hayrettin şahin, ebelerin çok zor şartlar altında görev yaptıklarını kaydederek şunları dile getirdi;
 
“Devletinin verdiği görevle milleti için ebelerimiz köylerde ve mezralarda can güvenliğinden yoksun, sosyal imkânlardan mahrum ve çok zor çalışma koşullarında, gece gündüz demeden hizmet vermektedirler. Türk Sağlık-Sen olarak ebelerimizin sorunların çözümü için mücadeleye yılmadan devam edeceğiz. Ebelerimize lisans tamamlama hakkı verilmesini imza aşamasına getirttik. Yakın bir zamanda ebe arkadaşlarımız bu haklarına kavuşacaklar. Mücadelemiz sonucunda yakın bir zamanda çalışma saatleri haftalık 45 saatten 40 saate inecek, nöbet ücretleri 3 kat artacaktır. Ayrıca kaymakamlıkların yaptığı hukuksuz görevlendirmeleri açtığımız davalarla iptal ettirdik. Kısacası ebelerimizin hakkının savunucusu olduk. Bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Biz bu anlayışla hareket ederken Sağlık Bakanlığı Ebeler Haftasında göstermelik kutlama mesajları ve törenler yerine ebelerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmalıdır. Türk Sağlık-Sen olarak sorunların çözülmesi dileğiyle 21-28 Nisan tarihleri arasında ebeler haftasını kutluyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir