İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eczacıları Destekliyoruz…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antakya Merkez ılçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ ile yönetim kurulu üyeleri Hatay Eczacı Odası Başkanı Mehmet Gönenç’i ziyaret etti.
Ziyarette konuşan CHP Antakya Merkez ılçe Başkanı Yeşildağ, halk sağlığına ve hastalara en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan eczacılık mesleğinin hak ettiği yerde olmadığını, eczacıların bulunduğu durumun her geçen gün daha kötüye gittiğini söyledi.
 Halkın ilaca en kolay ve en ucuz bir şekilde ulaşmasını eczanelerin sağladığını belirten ılçe Başkanı Yeşildağ, ”Eczanelerin bir market, bir bakkal olarak algılanmaması gerekir. Eczanelerin sorunlarının biran önce çözülmesi gerekmektedir. Bu da siyasi iktidara düşmektedir. Biz muhalefet partisi olarak eczacıların sorunlarının çözülmesi için elimizden geleni yapmaya söz veriyoruz. Ayrıca eczacıların haklı taleplerini destekliyoruz” açıklamasında bulundu.
 
GöNENç: TüRKıYE VATANDAşI BUNLARI HAK ETMıYOR
Hatay Eczacı Odası Başkanı Mehmet Gönenç ziyarette yaptığı konuşmada, yurdumuzun gündeminde oldukça yoğun ve karmaşık, özellikle de şimdi yargı ayağında çok ciddi problemler olduğunu belirterek, ”Ne yazık ki devlet kurumları kendi aralarında son derece çatışmalı bir görüntü sergiliyorlar. Durum daha iyiye gitmiyor. Buna bir dur denmesi gerekiyor. Bu ülkenin her şeyden önce huzura ihtiyacı var.
Fakat gelinen aşamada hemen hemen ülkenin her kesiminde, her kurumun, her sivil toplum örgütünün ilgili olduğu kurumla bir çatışması var. Bunların aşılması gerektiğini düşünüyoruz. çünkü Türkiye vatandaşı bunları hak etmiyor. Umarız kısa süre içerisinde bunlar aşılır, vatandaş olarak herkes huzura kavuşur. Bu anlamda gerçekten Türkiye’nin gündemini siyaset çok meşgul ediyor. şuan var olan siyasi iktidardaki anlayışın çok katı olduğunu düşünüyoruz. ıktidar dışındaki partilere de çok ciddi görevler düşüyor.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir