İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitim büyük önem taşıyor

özel Duru Zihinsel Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yönetici ve öğrencileri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.
 
 
 
 
Kurum yöneticisi Hüseyin Kılıç, özel Duru Zihinsel Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin faaliyetleri hakkında Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a bilgiler verdi.
 
 
Toplam 120 kayıtlı öğrencilerinin bulunduğunu dile getiren Hüseyin Kılıç, velilerle işbirliği içinde zihinsel engelli çocuklara özel eğitimler verdiklerini ve şu ana kadar 4 öğrencilerinin aldıkları eğitim sonucunda toplumsal yaşama uyum sağladıklarını kaydetti.
 
 
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “özellikle zihinsel engelli çocuklarımıza ailelerinin bile bakmakta zorlandıklarını görüyoruz. Bu çocuklarımızın bu tür rehabilitasyon merkezlerinde alacakları eğitim son derece önem taşıyor. Yaptığınız büyük ve manevi haz duyulacak bir iş” dedi.
 
 
Türkiye genelinde % 12 oranında engelli olduğuna dikkatleri çeken Başkan Savaş, “ılimizde akraba evliliği sonrası doğacak çocukların engelli olma olasılığı oldukça yüksek. Bu nedenle dikkat edilmesi gerekir. Tıp artık ilerledi. Bazı hastalıklar henüz anne karnında iken tespit edilebiliyor ve tıbbi müdahalede bulunuluyor” dedi.
 
 
 
Başkan Savaş ziyaret sonunda, Antakya Belediyesi tarafından engelli çocuklar için bastırılan kitapları çocuklara hediye etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir