İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitim Güçlü ise O Ülke Güçlüdür…

Lekesiz, “eğitimde, iyi yetişmiş, kalifiye insan gücü, o şehrin ve ülkenin gücünü doğrudan etkileyerek, aynı oranda arttırır.”
 
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
 
ışadamı Zeynel Abidin Kırmızıoğlu tarafından ıskenderun’a bağlı Karaağaç beldesinde yaptırılacak olan 8 derslikli “Zeynel-Vidat Kırmızıoğlu ılköğretim Okulu” ve işadamı Barış Arslan tarafından Maşuklu beldesine 4 dersliği bu yıl, 4 dersliği de önümüzdeki 5 yıl içerisinde yaptırılacak olan “Maşuklu ılköğretim Okulu”nun protokolleri valilikte düzenlenen törenlerle imzalandı.
 
 
 
 
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, kentte okul yapımına yönelik hayırsever katkısının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, eğitimdeki yetişmiş insan gücünün, özelde şehrin, genelde ise ülkenin gücünü arttıracağını belirtti.
 
 
 
 
Lekesiz, atılan imzanın daha aydınlık, mutlu, ferah, güçlü günlere atılan imza olduğunu söyledi.
 
 
 
 
8-10 aylık bir çalışma sonucu, il genelinde hangi okulun nelere ihtiyacı olduğu, ve nerelerde okula ihtiyacın olduğunu içeren bir envanter hazırlandığını anlatan Vali Lekesiz, Hayırların en güzelinin, eğitim hizmetlerine yapılan yatırım olduğunu vurgulayarak hayırseverlerinde desteğiyle bu eksiklerin giderildiğini, hayırsever işadamları tarafından eğitime verilen katkının diğer iş adamlarına da örnek olması gerektiğini belirtti. 
 
 
 
 
Hayırsever işadamı Kırmızıoğlu ise, doğduğu yere okul yaptırmaktan dolayı mutluluk duyduğunu, bunun bir başlangıç olduğunu, devamının da geleceğini ifade etti.
 
 
 
 
Maşuklu beldesine ilköğretim okulu yaptırılacak olan işadamı Barış Arslan, okul yaptırmanın çocukluktan beri hayali olduğunu ve bu hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir