İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitim-iş HAYIR diyor…

Eğitim-ış Hatay şube Başkanı şenol Eyüboğlu, 12 Eylül tarihinde yapılacak olan referandumda “Hayır” oyu kullanacaklarını bildirdi.
 
Eyüboğlu, yaptığı yazılı açıklamada, varlığını 12 Eylül darbesine borçlu iktidarın, demokratik bir zemine çekmek amacıyla dayattığı paketle ilgili görüşlerinin net olduğunu ileri sürdü. Perdeleme amaçlı hükümlerle gerçek hedefi gizlenmeye çalışılan Anayasa değişiklik paketini reddettiklerini savunan Eyüboğlu, şöyle devam etti: “Anayasa Mahkemesi’ni, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nu siyasi iktidarın güdümüne sokarak ülkeyi yandaş bir yargının elinde cehenneme dönüştürme hedefiyle hazırlanan paketin, kabul edilmemesi için bütün olanaklarımızla mücadele edeceğiz.
 
Hesap verme korkusuyla dokunulmazlık zırhının arkasına gizlenenlerin, yargı bağımsızlığına yönelik saldırılarını göğüslemek için en geniş demokratik direnişi örgütleyeceğiz. Son 8 yılda hayatı zehir olan, onuruyla oynanan milyonlarca emekçiyi ve halkımızı sandık başında olmaya çağırıyoruz.
 
Bizlerde gerici vurgun düzenine son vermek için sandık başında olacağız. 12 Eylül tarihinde yapılacak olan referandumda ‘Hayır’ oyu kullanacağız. Her şey bir yana bu pakete ‘Hayır’ oyu vermemiz için, salt milyonlarca kamu emekçisini aşağılayan, hor gören, onların onuruyla oynayan hükümlerine bakmak bile tek başına yeterlidir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir