İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitimciler kavgası çok acı…

KESK’e bağlı Eğitim-Sen ile Türk-ış’e bağlı Eğitim-ış sendikaları arasındaki soğuk savaş tepki topluyor. Her ikisi de öğretmen sendikası olan oluşumların, birbirlerine Ergenekoncu, PKK’lı gibi suçlamalarda bulunmaları ve zaman zaman soğuk savaşın sokak arası kovalamacalara kadar dönüşmesi kamuoyunu rahatsız etti.
 
 üyelerinin büyük bir bölümünün Eğitim-Sen’den ayrılma olduğu bilinen Eğitim-ış ile Eğitim-Sen sendikaları arasında ciddi görüş ayrılığı bulunmadığına dikkat çeken vatandaşlar, “Bu iki sendika arasında meydana gelen ve basına yansıyan olaylardan rahatsızlık duyduk. Her iki sendikanın da saygın üyelerden oluştuğunu düşünüyoruz.
 
Ancak çocuklarımıza eğitim veren insanların birbirlerine bu şekilde mesnetsiz suçlamalarda bulunmasını doğru bulmuyoruz. Hele ki aralarındaki soğuk savaşın adliyelik olay haline dönüşmesi kabul edilir gibi değil. Bizler her iki sendika yöneticilerinin bir araya gelerek, birlikte hareket etmelerini istiyoruz” ifadesinde bulundular.
 
Hatırlanacağı üzere 1 Mayıs günü Eğitim-ış sendikası üyelerinin kutlamaların yapılacağı alana alınmamasıyla tırmanan gergin hava, Sivas katliamı yıldönümünde yapılması planlanan etkinlikleri tanıtır afişlerin karşılıklı olarak yırtıldığı suçlamalarıyla devam etmiş ve her iki sendika yöneticileri birbirlerine Ergenekoncu, PKK’lı suçlamalarında bulunmuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.