İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitimde şansımız yüksek…

    BASK Hatay ıl Temsilcisi Metin Yılmaz ve Yönetim Kurulunu makamında kabul eden ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, Türkiye’nin en şanslı Milli Eğitim Müdürü olduğunu söyledi.
 
    Gittiği hiçbir kapıdan boş dönmediği için kendini şanslı hissettiğini belirten Genç, “Hatay’da hangi kapıyı çalsam eğitime destek vermiştir. Bu konuda çok şanslı bir iliz. Hatta Türkiye’nin en şanslı iliyiz” dedi.
 
     Sivil toplum kuruluşları ile ortak amaçlarının, Hatay’ı hak ettiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak olduğunu söyleyen Genç, “Merkeze uzak olan köyleri ve okulları unutmadığımızı göstermek için sivil toplum örgütlerinin aracılığı ile onlara yardım yapıyoruz. Sivil toplum örgütleri bu konuda bize çok destek çıkıyorlar” ifadelerini kullandı.
 
Yılmaz: Eğitime katkımız devam edecek…
 
    BASK Hatay ıl Temsilcisi Metin Yılmaz da, Hatay’da eğitime destek olmak için geçen yaz Bohşin ilköğretim okulunun boya badanasını yaptıklarını, bazı okullarda bin 500 adet yaprak test, 2 bin adet test kitabı ve 120 dar gelirli vatandaşlarının çocuklarının tüm giyim ve kırtasiyelerini karşıladıklarını söyledi.
 
    Eğitime duyarlılığı ulu önder Atatürk’e göre Milli Eğitimin Türk Milletini daha güçlü, daha donanımlı yapma aracı olduğunu belirten Yılmaz, şunları kaydetti: “çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma yoludur diyen ulu önder Atatürk ‘ün düşüncesi ile devam etmek istiyoruz. önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yetiştirilmek üzere özsöğüt ılköğretim Okulunu boyatmak istiyoruz.
 
    Bunun yanında dar gelirli vatandaşlarımızın çocuklarına verilmek üzere Altınözü ılköğretim okuluna 100 adet okul çantası ve Kisecik Köyü ılköğretim okuluna 350 adet test kitabı hediye etmek istiyoruz.
 
   Sponsorlarımız olan ıkra Kırtasiye, Yılmazlar Kundura, Aksoy Medikal, Nadir Ticaret, Can çiçekçilik ve Süs Ticaret olarak hazırlıklarımızı yaptık ve ıl Milli Eğitim Müdürümüzle beraber ilan ederek bu sosyal etkinliklerin startını başlatacağız.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir