İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitime Hayırsever Desteği

Hayırsever işadamı tarafından Erzin’de yaptırılacak 66 derslikli okul protokolü imzalandı 
 
 
 
AA
 
 
 
Hayırsever işadamı tarafından Erzin ilçesinde yaptırılacak 16 derslikli ve 384 öğrenci kapasiteli Endüstri Meslek Lisesi protokolü imzalandı. 
 
 
 
Hatay Valiliği’nde düzenlenen protokol imza törenine Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Erzin Kaymakamı ıskender Yönden, ıl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Sanlı, Egemen Elektrik şirketi Genel Müdürü Serhan Gencer katıldı. 
 
 
 
Vali Lekesiz, törende yaptığı konuşmada, kent genelinde açılan sanayi tesislerinin nitelikli eleman ihtiyacının giderilmesi adına açılacak Endüstri Meslek Lisesi’nin önemli bir adım olduğunu söyledi. 
 
 
 
Sanayi adına kentte çok önemli gelişmeler yaşandığına dikkati çeken Lekesiz, demir-çelik ve enerji sektörü başta olmak üzere ülke genelinde lider konumda bulunan Hatay’ın bu alanlarda çalıştırılacak ara elemanlarını da kendi içinden yetiştirecek olmasının önemli bir adım olduğunu ifade etti. 
 
 
 
Lekesiz, eğitim adına atılan her adımın, bir eğitim kurum için koyulan her tuğlanın, daha güçlü bir Hatay ve daha güçlü bir Türkiye için çok önemli olduğunu belirterek, eğitim gelişmişliğin en önemli göstergesi olduğunu dile getirdi. 
 
 
 
Kaymakam Yönden de önümüzdeki yıl açılacak olan Erzin Organize Sanayi Bölgesi (OBS) için önemli bir eksiklik olan Endüstri Meslek Lisesinin önemli bir eksiği kapatacağını kaydetti. 
 
 
 
Hayırsever iş adamı Serhan Gencer ise uzun süreli ve kalıcı yatırımlar yapmak için bölgede faaliyet gösterdiklerini, okul yaptıracak olmanın da kendileri için ayrıca bir gurur kaynağı olduğunu söyledi. 
 
 
 
Hayırlı bir işin içinde yer almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Gencer, bu okulda yetişecek gençlerin bölgenin kalkınması ve gelişmesinde rol almalarının kendileri için bir gurur kaynağı olacağını ifade etti. 
 
 
 
Konuşmaların ardından okulun protokolü imzalandı. Vali Lekesiz, okulun 12 Aralık 2012 tarihine yetiştirilmesi için söz aldı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir