İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitime verilen önem gücün simgesidir…

     Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, herkesin bir gün öleceğine dikkati çekerek, isimlerin sadece mezar taşlarına değil, ilim ve irfan yuvalarına da yazılmasının çok önemli olduğunu söyledi.
 
      Valilik makamında gerçekleştirilen 3 adet okul protokol töreninde konuşan Vali Lekesiz, bugün Hatay adına güzel bir iş yapıldığını belirtti.
 
    Dünyada artık ülkelerin gücünün yetişmiş insan gücüyle orantılı hale geldiğini vurgulayan Lekesiz, bir ülkenin yetişmiş insan gücü ne kadar çoksa o ülkenin gücünün de o derece çok olduğunu ifade etti.
 
    Bir ülkenin gücünü nitelikli insan kaynaklarının çokluğundan aldığını belirten Lekesiz, bu nedenle de eğitimin Türkiye’de çok önemli olduğunu hatırlattı. “Eğitime ne kadar çok önem verirsek ülkemiz o derece güçlü olur” diyen Lekesiz, bu nedenle de herkesin bir gün öleceğini, isimlerin mezar taşlarının yanı sıra ilim irfan yuvalarına da yazılmasının çok anlamlı olduğunu söyledi.
 
     Hayırseverlerin bu örnek davranışının toplumun diğer kesimlerine de örnek teşkil etmesini dileyen Lekesiz, öğrencileri geleceğe iyi bir şekilde hazırlamak için derslik başına öğrenci sayısının 30’un altına düşürülmesi gerektiğini belirtti. Okul protokol törenine katılan Samandağ Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’da ilçede bulunan okulların yüzde 28’inin hayırseverler tarafından yapıldığına dikkat çekerek, hayırseverlere teşekkür etti.
 
      Hayırseverler de, yaptıracakları derslikleri kısa sürede bitirerek hizmete girdireceklerini ve bundan sonra da eğitime desteklerinin devam edeceğini ifade ettiler. Bu arada protokolleri imzalanan okullar ise hayırsever Hikmet çankaya tarafından mevcut bulunan 8 derslikli Antakya Hikmet çankaya ılköğretim Okulu’na 4 derslik ilave, hayırsever Mehmet Süt tarafından Samandağ’a bağlı Uzunbağ beldesine 4 derslikli Uzunbağ Fadıl Süt ılköğretim Okulu, Samandağ’a bağlı Karaçay Köyü Muhtarı Nedim Yılmaz tarafından da köye 12 derslikli Samandağ Karaçay Hürriyet ılköğretim Okulu olarak yaptırılacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir