İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğlencede sınırlar çiziliyor…

Daha önce jandarma bölgesinde bulunan, yeni yürürlüğe girmesiyle birlikte polis sorumluluk bölgesine giren Harbiye beldesinde gazinolara saat 24.00’den sonra müzik yayını yasağı getirilmesi işletmeleri zor durumda bırakıyor.
 
Harbiye beldesinde bulunan işletme sahipleri, sigara yasağıyla yaşadıkları maddi zararın şokunu henüz atlatamadıkları ve mağdur duruma düştükleri, ikinci şoku ise saat 24.00’den itibaren müzik yayını yasağı getirilmesiyle yaşadıklarını bildirdiler. Harbiye’nin turistik ve eğlence merkezi olduğuna dikkat çeken işletme sahipleri, sıkıntılı olduklarını dile getirerek“Devletimizin aldığı kararları saygıyla karşılıyoruz.
 
Sigara yasağıyla yaşadığımız müşteri kaybının zararları büyük ölçüde bizleri etkiledi. Buna rağmen, alınan kararın insan sağlığını yakından ilgilendirdiği için zarar etmemize rağmen titizlikle uyguluyoruz. Oysa Kış mevsiminde bunu da daha büyük ölçüde hissedeceğiz. Henüz böyle bir zararın şokunu üzerimizden atmadan, ikinci bir şoku da Harbiye’de saat 23.30’dan itibaren devriye ekipleri gazinolar önünde dolaşarak, 24.00’den itibaren müzik yayını yapılması yasaklanıyor.
 
Harbiye turistlik, eğlence merkezi, insanlar buraya eğlenmeye, özel günlerini kutlamaya, stres atmaya geliyor. özellik Yaz sezonu düşünülerek, saat 01.00’e kadar izin verilmesini istiyoruz. Kış sezonunda zaten verilen saate uyuyoruz. Ama Yaz sezonunda Harbiye’ye insanlarımız geç saatte bile olsa eğlenmek için geliyor.
 
Emniyet teşkilatımızdan ve ıl Müdürümüz Sezai Kalyoncu’dan daha hoşgörülü olunmasını ve saat 01.00’e kadar izin verilmesini istiyoruz.”dediler Gazino işletme sahipleri, Harbiye’de işletmelerde çalışan yüzlerce işçinin bulunduğunu istihdam sağlandığını hatırlatarak, bu tür uygulamalar karşısında zarar edeceklerini ve işçi çıkarmak zorunda kalacaklarına da dikkat çektiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir