İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

El Kaide Hatay’ dan geçti…

CHP Hatay Milletvekili Dr. Mehmet Ali Ediboğlu, 200 El Kaide militanının hiçbir resmi işlem yapılmaksızın, Hatay Havaalanı’ ndan geçip gittiklerini ileri sürdüğü açıklamasında, Hükümetin emperyalizmin Ortadoğu’daki taşeronluğuna soyunarak, Türkiye’yi saldırgan politikaların bir parçası yapan yaklaşımlarına 7 Aralık Cuma akşamı saat 23.50’de bir yenisini daha eklediğini iddia etti. CHP Hatay Milletvekili Dr. Mehmet Ali Ediboğlu, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’ i konuya ilişkin açıklama yapmaya davet etti.

Vekil Ediboğlu; açıklamasında, Cuma akşamı saat 23.50 sularında Hatay Havaalanı’ na tarife dışı şY’ nin yan kuruluşu olan ve Ankara’ dan gelen Anadolu Jet yolcu uçağının indiği ifade etti. Hatay CHP Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, “Bu uçaktan tamamı arapça konuşan fakat Suriyeli olmayan ve El-Kaide üyesi olduğu ifade edilen 200 kişilik bir grup çıktı.
Apronda hazır bekleyen ve 15 adet Kırıkhan hattında çalışan minibüs bu gizemli yolcuları uçaktan almış ve terminal binasına uğramadan, giriş-çıkış ile vize işlemleri yapılmadan alandan ayrılmıştır” dedi.

Vali’ den açıklama bekliyorum

Hatay CHP Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’ den acilen açıklama beklediğini ifade ederken, şu sorulara da cevap istedi:

1-) Suriye’de yıkım ve katliamların mimarı olan, kadın, çocuk, yaşlı, demeden gözü dönmüş bir şekilde katliam yapan bu çetelerin tarife dışı, gizlice ve hiçbir işlem yapılmadan Hatay Havaalanına getirilmesi hususunda bilginiz var mıdır?

2-) Kırıkhan hattında çalışan 15 adet minibüs aprona hiçbir sivil ve resmi aracın alınmadığı biliniyorken, nasıl ve hangi mevzuata dayanılarak alınmıştır?

3-) 200 kişilik bu katliam şebekesi elemanları neden terminal binasına uğramadan, giriş- çıkış yapmadan ve vize işlemleri gerçekleşmeden direk uçaktan alınarak alandan ayrılmışlardır?

4-) Alandan ayrılan bu grup nereye götürülmüştür?

5-) Bütün bu yaşananlar ne anlam ifade etmektedir?

Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, bu sorularına acilen yanıt verilmesini Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’ den beklediğini kaydederken, ‘Hatay ve Türkiye kamuoyunu yakından ilgilendiren bu işin takipçisi olacağımızı belirtiyorum’ açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir