İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emeklilere Haksızlık Yapılıyor…

Türk Emekli-Sen Birleşik Emekliler Derneği Başkanı Aysel Horoz, Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan emekli olan kişilerin, dernek üyeliği ile ilgili herhangi bir beyanları olmadan ilgili derneğe üye edildikleri iddia edildiğini söyledi.
 
Emeklilerin uğradığı haksızlığı ve üzerlerinde oynanan oyunu bozmanın zamanının geldiğini dile getiren Horoz, açıklamasını şöyle sürdürdü, “Yarınlara umutla bakabildiği, bir dünyada rahat ve huzur içerisinde, yaşayabilmek için, yıllarca ömür takviminin yapraklarını eskiterek emekli olan sevgili Kardeşlerimiz.
 
Haberin dahi olmadan üye yapıldığın emekli derneğinin yöneticileri, senden kestikleri üye aidatları ile, senin ömründe bir defa bile yararlanamadığın tesisleri kurarak günleri gün etmektedir. Aynı derneğin Yönetim Kurulu Başkanı, en fazla üyeye sahip olan dernek sıfatıyla, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Yönetim Kurulu üyesidir. Bu görevi gereği yüklüce maaş almaktadır. Sana verilen üç kuruşluk zam için, senin adına Sayın Başbakan’a çiçek sunarak güzel görüntüler de vermektedir.
 
Gelelim asıl konumuza Sevgili emekliler, bu günlerde Haber Kanallarında ve Ulusal Basında bu dernekle ilgili çeşitli haberler yer almaktadır. Sosyal Sigortalar Kurumundan emekli olan kişilerin, dernek üyeliği ile ilgili herhangi bir beyanları olmadan ilgili derneğe üye edildikleri iddia edilmektedir.
 
Sevgili emekliler, uğradığın haksızlığı ve üzerinde oynanan oyunu bozmanın zamanı geldi de geçiyor bile, yasal zeminde hakkını ara ve yılların emeğini kimseye yedirme diyoruz.Sizlerin adına bu derneğin her türlü yanlışlarının takipçisi olacağımızı, kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir