İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emniyette Terfi Heyecanı

Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan ve bir üst rütbeye terfi eden 50 personele Antakya Ottoman Palace Otelde düzenlenen törenle yeni rütbeleri takıldı.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Hatay Emniyet Müdürlüğü’nde bir üst rütbeye terfi eden 50 personele düzenlenen törenle yeni rütbeleri takıldı.
 
 
 
Törende konuşan Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Devletin varlık sebeplerinden ve ana görevlerinden birinin halkının güven ve huzur içerisinde yaşamasını temin etmek olduğunu ifade ederek, Bu bağlamda insan hak ve özgürlüklerini yaralamadan suç ve suçlularla mücadele etmenin dikkat edilmesi gereken önemli bir husus olduğuna dikkat çekti.
 
 
 
Devletin bu asli görevini yerine getirirken, en büyük sorumluluğun emniyet mensuplarına düştüğünü kaydeden Vali Lekesiz, “Bu sorumluluğun ağırlığına ve karşılaştığınız tüm zorluklara rağmen insanımıza büyük bir kararlılık içerisinde, fedakarca, yılmadan hizmet veriyorsunuz. ılimiz genelinde suç ve suçlularla mücadelede görev aldığınız her alan da yaptığınız çalışmalar gerçekten her türlü takdire şayandır. Bu anlamda teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
 
Emniyet Teşkilatının sahip olduğu modern donanımı, yetişmiş insan gücü tescil edilmiş uluslar arası başarıları ve devlet ile vatandaş arasındaki diyalogun en önemli kapılarından biri olarak demokratik sosyal hukuk devletin de aynı zaman da halka yansıyan yüzü olmak durumunda olduğunu söyledi.
 
 
 
Güvenliği sağlamak için önce güvenilir olmak gerekir sözünden hareketle emniyet mensuplarının gösterdiği hassasiyete ve verilen hizmetlerden dolayı teşekkür eden Vali Lekesiz, “Her terfi ve her yeni görev yeni bir sorumluluktur. Terfi eden arkadaşlarımız azim ve kararlılıklarında bir eksilme olmaksızın, yeni bir hevesle görevlerine devam ederken, başka yerlere tayinleri çıkan arkadaşlarımızda yine gittikleri yerde ülkemiz insanına en önemli hizmetlerden biri olan güvenlik hizmetlerini yeni bir hizmet anlayışı ile sürdüreceklerine eminiz. Bu bağlamda yeni terfileriniz ve yeni görev yerleriniz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 
 
 
 
50 personel terfi etti
 
 
 
Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıçta, beş 2. sınıf emniyet müdürünün, 1. sınıf emniyet müdürlüğüne, üç 3. sınıf emniyet müdürünün, 2. sınıf emniyet müdürlüğüne, Onbir 4. sınıf emniyet müdürünün, 3. sınıf emniyet müdürlüğüne, sekiz emniyet amirinin, 4. sınıf emniyet müdürlüğüne, on dört baş komiserin, emniyet amirliğine, iki komiserin, baş komiserliğe ve 7 komiser yardımcısının da komiser rütbesine yükseldiğini söyledi.
 
 
 
Yeni rütbelerini Antakya Ottoman Palace otelde düzenlenen törenle alan emniyet mensuplarının terfi sevinçlerine eşleri ve çocukları da ortak oldu.
 
 
 
Törene Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piyade Albay M.Semih Erdoğan, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Adalet Komisyonu Başkanı Tuğrul Hançerkıran, ıl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mustafa Başoğlu, Hatay Barosu Başkanı Sinan Akgöl, rütbe alan personel ve aileleri katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir