İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Güzel Günler Bayramlardır…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Lekesiz mesajında duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi, “Milletimizin ve toplumsal hayatımızın en güzel ve anlamlı günlerinden birisi olan Ramazan Bayramı’na ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
 
Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren, millet olma iradesini en üst düzeyde hissettiren bayramlar, mutluluk ve huzur dolu bir iklim meydana getirmeleriyle inanç ve kültür medeniyetinin en temel unsurlarındandır.
 
Bin yıllık inancımızın temelini teşkil eden ve bizleri birlik ve bütünlük içerisinde yarınlara taşıyacak olan bu güzel günlerimizin biri de Ramazan Bayramı’dır. ınançlarımızın ve yaşandığı törelerimizin bütün güzellikleriyle sergilendiği Ramazan Bayramı, yoksulların ve kimsesizlerin hatırlandığı, eş – dost ve yakınların kaynaştığı, yüce Milletimizin derinliklerinde var olan bütün meziyetlerin paylaşıldığı kutsal günlerdir.
 
Bayram günlerinde büyüklerimizi, kimsesizleri, muhtaç vatandaşlarımızı ve devletimizin koruması altında bulunan çocuklarımızı ziyaret ederek bayram sevincini paylaşmanın hepimiz için insanlık görevi olduğuna inanıyorum.
 
Birlik, beraberlik duygularının en güzel örneklerini sergileyerek farklı kültürleri bünyesinde barındıran Hatay felsefesini günümüzde de yaşatan hemşerilerimizin sevinçlerini, toplumun her kesimiyle paylaşacaklarına yürekten inanıyorum.
 
ınsanımızı öteden beri bir arada tutan ve güçlü kılan bu seçkin bayram günlerinin birleştirici ve manevi gücünün, bizleri yeni ufuklara taşıyacağına inanıyorum.
 
Huzur ve barış ortamının sürekli olmasını temenni ediyor, bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir