İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Güzel Hediye Sigarayı Bırakmaktır

Yeşilay Antakya Temsilcisi Hidayet şişkin, 14 şubat Sevgililer günü öncesi sigara içen vatandaşlara seslendi.
 
şişkin, “Sevgililer gününde partnerinize vereceğiniz en güzel hediye sigarayı bırakmaktır. Sigarayı bırakarak partnerinize sigara kokmayan bir yaşam sunacaksınız, dişleriniz ışıl ışıl olacak, Sevdiklerinizle, erken yaşta ölmediğiniz için daha fazla birlikte olacaksınız. Bundan güzel hediye ne olabilir? 14 şubat yaklaşıyor… Tüm dünyada bu tarihte aşk ve sevgi kutlanıyor. Kırmızı kalpler, güller ve çikolatalar eşliğinde insanlar sevgililerine duygularını bir kez daha dile getirmeye çalışıyor…Aşk yada sevgi, belki de insanın yaşayabileceği en muhteşem, en güçlü duygulardan biri…Bir düşünün; sevdiğiniz insan ile birlikte yaptığınız en küçük şeyler bile sizi mutlu etmeye yetmiyor mu? Onun varlığını bilmek, sesini duymak sizi gülümsetmiyor mu? Ne yazık ki bütün ilişkiler bu kadar mutlu, tozpembe tablolar eşliğinde yaşanmıyor. ıçerisinde aşk, sevgi olması gereken pek çok ilişki sigara dumanının altına hap solmuş bir halde yaşanıyor. Sevgililer sigara kullanarak aylık 100 TL ye yakın bir parayı çöpe atıp eşine haksızlık ediyor. Eşine bir yüzüğü veya takım elbiseyi çok gören ama daha fazlasını sigara almak için harcayan pek çok insanı hepimiz tanıyoruz. Bu insanlar sevdiklerine duman dolu bir ev sunmaktan başka bir şey vermiyorlar” dedi.
 
Hidayet şişkin,”Gelin siz de sigara içiyorsanız sevdiğinize sigarayı bıraktığınızı söyleyerek bir sürpriz yapın. Başarılı olamıyorsanız;
Cumhuriyet Mah.2 ıpek Kesen Sok. No:9/1 Antakya adresindeki Yeşilay Antakya Temsilciliğine ya da http://www.yesilay.org.tradresini ziyaret edin.
 
Bize uğrayın ZAMEP ( Zararlı Alışkanlıklarla Mücadelede Eğitim Projesi) uzmanlarımızla konuşun. Neden bırakmalısınız ve nasıl bırakırsınız sigarayı bırakmak için size bir yol çizelim. Bu da hediyeniz olsun sevgilinize” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir