İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engeller azalıyor…

Sakatlar Derneği Antakya şubesi yöneticileri Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.Sabit Köse ve yönetim kurulunu kabul eden Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz dernek yöneticilerine yıkın ilgi gösterdi.
 
Köse: Engelliler için büyük bir proje hazırladık…
 
Sakatlar Derneği Antakya şubesi Başkanı Sabit Köse ziyarette yaptığı konuşmada, dernek engellilere yönelik çeşitli hizmetler verdiklerini belirterek, “4-5 yılda engellilere 1000 küsur tekerlekli sandalye, 250 akülü araba dağıttık.çeşitli kurslar açtık.şimdi de Engelliler için büyük bir proje hazırladık. Kızılhaç ve AB’nin tamamı hibe fonuyla engelliler için çok amaçlı rehabilitasyon merkezi açmak istiyoruz. Bunun için sahile yakın 10 dönümlük bir alana ihtiyacımız var.Bu arsa bulunursa 3-3,5 trilyonluk bu projeyi gerçekleştirebileceğiz.Bu büyük projeyi Hatay’a kazandırmak istiyoruz.Bunu gerçekleştirmek için desteğinizi istiyoruz” dedi.
 
Vali Lekesiz: Toplumun engellilerle ilgili bilinçlenmeye ihtiyacı var…
 
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’de yaptığı açıklamada, “Engellilerin sosyal ve ekonomik hayatın her alanında görünür kılınmasını sağlamak ve yaşama sevinçlerini arttırmak hepimizin görevi ve ortak sorumluluğudur.Engellilerin mutlaka il genelinde bir envanteri çıkarılmalı.
 
Sağlıklı veriler olmazsa geleceğe dönük sağlıklı planlamalar yapılamaz.detaylı bir envanter yapılmalı.Sakatlar haftasını toplumun dikkatini çekmek için dolu dolu etkinliklerle kutlamalıyız. Toplumun engellilerle ilgili bilinçlenmeye ihtiyacı var.Bende size bu etkinliklerde destek vereceğim.Bir şekilde toplumun dikkatini çekmeliyiz” dedi.
 
Engellilerin Valilik binasına kolayca çıkabilmesi için Vali Lekesiz girişim başlattı…
 
Hatay Valisi Lekesiz, engellilerin valilik binasına merdivenler yüzünden kolayca çıkıp inememesinin gündeme getirilmesi üzerine telefonla valilik binasında tadilat yapacak mimarı arayıp hemen yeni projeye engeller için Anıtlar kurulunun da uygun göreceği, tarihi dokuya uygun olacak şekilde bir asansörün eklenmesini isteyerek, Hatay Valiliğinin örnek olması gerektiğini ifade etti. Dernek Başkanı Sabit Köse Hatay Valisi Lekesiz’e engellerle gösterdiği yakınlık ve duyarlığı nedeniyle teşekkür etti.
 
Dernek yöneticisi merdivenden düşerek kaza geçirdi Valilik ziyareti sonrası Merdivenlerden inen sakatlar derneği yöneticilerinden Sibel Aytap merdivenlerden düşerek talihsiz bir kaza geçirdi.Merdivenlerden düşen Aytap’ın yardımına valilik çalışanları koştu.Sibel Aytap kazayı yaralanmadan ucuz atlattı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir