İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engelliler Günü’ nde ziyaret…

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkan Danışmanı ve Hatay şube Başkanı Mehmet Tazeoğlu, beraberinde dernek başkan yardımcısı Mehmet Keskin ve dernek sekreteri Rudiye Koşucu’yla birlikte Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. 

Tazeoğlu ziyarette yaptığı açıklamada; Tüm dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bizi bir araya getiren, bizlere her daim desteklerini esirgemeyen Antakya Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’a Türkiye Beyazay Derneği olarak en kalbi şükranlarımı sunuyorum. çünkü Sayın Başkanımız, sadece engelliler gününde değil, her zaman ve her platformda, engellilerimiz yararına bir belediyecilik anlayışıyla hizmet vermektedir. dedi.

Türkiye Beyazay Derneği’nin kurulduğu günden bu yana toplumdaki farkındalığı arttırmak ve engellilerin sorunlarını daha aza indirmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Tazeoğlu, Derneğimiz hedefleri doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın değerli eşi Sayın Hayrünnisa Gül Hanımefendi’nin himayelerinde Eğitim Her Engeli Aşar isimli kampanyayı üç yıl boyunca başarıyla sürdürmektedir. Başarılı geçen bu kampanyanın ardından toplumun engellilere olan bakışını irdelemek amacıyla ülke genelinde 2100 denek üzerinde Birlikte Yürüyoruz isimli bir araştırma yapılmıştır. 

Araştırma sonuçlarına göre toplumun engellilere yönelik durumlarını yansıtan önemli verilere ulaşıldı. Bu doğrultuda Birlikte Yürüyoruz isimli yeni bir kampanyaya gerek duyuldu. Kampanyanın amacı; engellilerle birlikte yaşama kültürünü arttırmaktır. Kampanyamızın yüzü; FATı isimli, görme engelli çizgi kahramanımızdır. FATı’nin maceraları üzerinden de devam edecek bu kampanyanın toplumda büyük değişimlere yol açacağına inanıyoruz. 
ınsanlarımız kampanya hakkında daha detaylı bilgiye www.birlikteyuruyoruz.org sitesinden ulaşabilecektir.

Türkiye Beyazay Derneği faaliyetlerinin Hatay ilimizde en etkin şekilde uygulanması ve başarılı olmasında büyük emekleri olan; başta Belediye Başkanımız sayın Doç.Dr.Lütfü Savaş ve muhterem eşi Doç.Dr.Nazan Savaş hanımefendiye ve emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor ve en kalbi şükranlarımı sunuyorum. dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Engellilerimizin eğitim alanındaki eksikliklerinin farkındalığıyla, tüm ülke genelinde olduğu gibi şehrimizde de çok anlamlı önemli projeler, eğitimler ve etkinlikler yürüten Türkiye Beyazay Derneği’nin, engellilerin sorunlarını daha aza indirmek,  toplumun engellilere olan bakışını irdelemek ve bu doğrultuda çalışma yürütmek amacıyla yeni başlattığı Birlikte Yürüyoruzkampanyasına desteğimiz tamdır. 

şehrimizde kuruluşundan bu yana her konuda desteklediğimiz, yanlarında olduğumuz, bu sayede engelli kardeşlerimize hizmet etme olanağı bulduğumuz Beyazay Derneği, ürettiği ve hayata geçirdiği projelerle engellilerin umut kaynağı olmak, eğitim ve yaşam kalitelerini yükseltmek için çalışan, üreten, sorumluluk bilinci yüksek bir sivil toplum kuruluşudur. Engellilerimize yönelik proje ve hizmetlerinden ötürü Beyazay Derneği’ni yürekten kutluyorum.dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir