İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engellilere araç desteği…

Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, engellilerin sorunlarının çözümünde yetkililerin duyarlı davrandığını belirterek, ”Devlet engelliye hiçbir zaman yalnız bırakmaz” dedi.
 
Sandıkçı, bedensel engelli 3 vatandaşa ”Akülü Engelli Aracı” dağıtımı sırasında yaptığı açıklamada, ilçede engellilerin haritasını çıkardıklarını, olanaklar içinde yardım ve desteğin yanı sıra üretime katılmaları için, meslek edindirme kursları açtıklarını söyledi.
 
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla, engellilerin yaşamını kolaylaştırdıklarını ifade eden Sandıkçı, ”Devlet engellileri hiçbir zaman yalnız bırakmaz. Engellileri sadece ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hatırlamıyoruz. Yılın 365 gününde onların sorunlarının çözümüne destek oluyoruz. Vakıf aracılığıyla bugün 3 engelli vatandaşımıza akülü engelli aracını teslim edeceğiz. Bu yıl içinde şimdiye kadar 20 adet motorlu, 22 adet akülü 3 tekerlekli, 35 adet de tekerlekli engelli aracı dağıtımı yaptık. Kapımız onlara her zaman açık. çünkü biraz sonra biz de bir engelli olabiliriz. Herkes engelli adayıdır” dedi. S
 
andıkçı, araç teslim töreninde 7 çocuğu bulunan Veysel Demir isimli engelliye, ”çocukların geleceğini hesaplamadan bolca çocuk yapma. Bu şartlarda hayatını idame ediyorsun. çocuk sayısı artıkça bakımı, eğitimi, sağlık harcamaları artar” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir