İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eraslan Çarşı Esnafı ile Buluştu…

(BBP) Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan önceki gün Uzun çarşı’ya giderek orada bulunan esnaflarla kucaklaştı. Eraslan’ı bağrına basan uzun çarşı öncelikle  çarşının sorunlarını dile getirdiler. Uzun zamandır çarşının bir düzene girememesinden şikayetçi olan esnaflar Eraslan’ dert yanarak sorunlarına çözümüme ualştırmalarını istediler.

Eraslan’ı Antakya Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini de dile getiren esnaflar “Siyasetçiler her seçimden önce söz verirler. Ama gidiş o gidiş! Seçimlerden sonra ne gelen var, ne de giden…

Hiçbiri gelip de halimizi görmüyor. BBP Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan milletvekili olduğu dönemlerde bile çarşı esnafını ziyaret ederdi. Sorunlarımızı dinlerdi. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmazdı. Bu yüzden adam gibi adam olan Mehmet Eraslan’ı Antakya Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz.

Mehmet Eraslan’ın dürüst, kişilikli, ahlaklı, inançlı, genç ve dinamik olduğunu hepimiz biliyoruz. Kendisine güvenimiz sonsuzdur. Her zaman başımızın üstünde yeri vardır.”dediler. Uzun çarşının çok kötü bir durumda olduğunu söyleyen başka bir esnaf ise, neredeyse ekmek parası bile kazanamadıklarını ifade etti.

Uzun çarşının daha modern ve çağdaş olması gerektiğini de belirten esnaf “Antakya’da bir yağmur yağsa çarşıyı sel basıyor. çalışamaz hale geldik. Eskiden vatandaşlar alışverişlerini çarşımızdan yaparlardı. Ama artık kimse gelmiyor.

Daha çağdaş ve modern yerleri tercih ediyorlar. Defalarca sorunları dile getirdik ama yıllarca çarşımız aynı, değişen hiçbir şey yok. Siyasetçiler her seçim öncesi gelirler ve çeşitli vaatlerde bulunurlar. Ama maalesef hiçbiri gerçekleşmedi. çarşımızın bir an önce güzelleştirilmesini istiyoruz.”dedi.

Uzun çarşı esnafıyla kucaklaşan ve sevgi seline uğrayan BBP Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan esnafların sorunlarını dinledikten sonra yaptığı konuşmada, çarşı esnafının sorunlarını bildiğini ve bu yüzden de herkesin adam seçmesi gerektiğini söyledi. Eraslan, Antakya Belediye Başkanı seçildiği ilk aylarda uzun çarşının sorunlarına el atacağını da ifade ederek; “Antakya’nın ve Antakyalıların sorunları ile ilgilenmek zorundayım.

Ben daha bu memlekete, bu ülkeye çok şey borçluyum. Belediye başkanı seçildiğim ilk gün herkes görecek. Belediyenin dış kapısı hariç tüm kapılarını söktürerek depoya attıracağım. Hiçbir şekilde kapı olmayacak. Belediye binası kimsenin babasının malı değil.

Bu yüzden hiç kimseler vatandaşları hor göremez. Küçümseyemez. Herkesi kucaklayacağız. Hiçbir ayrım yapılmayacak. Ben belediye başkanı olduğum gün herkes belediye başkanı olacaktır. Bu kenti hep birlikte yöneteceğiz.

Antakya’da büyük değişimler ve dünyanın parmakla göstereceği bir kent olacaktır. Trafik sorununu ilk 2 yıl içerisinde çözeceğime söz veriyorum. 12 ayrı bölgede alt geçitler yapacağım. Tramvay projemi de hayata geçirerek; çağdaş, modern, çevre dostu ve ucuz bir sistem ile vatandaşlarımız huzur içerisinde yolculuk yapacaklardır. 4 ayrı bölgede aşevleri kuracağım. Aşevlerinden herkes faydalanabilecektir.

Ben de yemeği aşevlerinde vatandaşlarla birlikte yiyeceğim. Kimse kimseden büyük değildir. Benim gözümde herkes eşittir. Vatandaşlarımla birlikte yemekte yiyeceğim, oturup çayda içeceğim, muhabbette edeceğim.

Benim belirlediğim fakir ve yoksul ailelere de ayda 400 TL maaş vereceğim. Hiçbir şekilde erzak dağıtmayacağım. Erzak yerine maaş vereceğim ve vatandaşlar istediği gibi gidip kendi ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Hiç kimseyi rencide etmeyeceğiz. ınsanların gururları ile oynamaya kimsenin hakkı yoktur.

Hem erzak dağıtıyorlar, hem de vatandaşları azarlıyorlar. Hor görüyorlar. Ama ben vatandaşlarımızın ezilmesine asla müsaade etmeyeceğim. Uzun çarşıyı da Antakya’ya yakışır bir hale getireceğim.

Daha modern ve çağdaş bir hale getirerek esnaflarımızı da kalkındıracağım. Beni tüm Hatay, tüm Türkiye biliyor. Yaparım dediğim şeyleri muhakkak yaparım. Bana bir tek ölüm engel olabilir. Ben projelerime, gücüme, bilgi birikimime ve deneyimlerime güveniyorum.”dedi. Eraslan’ın Uzun çarşı ziyareti esnasında birbirinden renkli anlar yaşandı.

Eraslan ile hatıra fotoğrafları çektirmek isteyen birçok vatandaş “Eraslan adam gibi adam olduğu için kendisini çok seviyoruz.”dediler. Eraslan, Uzun çarşıda karşılaştığı Bağrıyanık Mahalle Muhtarı Mustafa Aksoy ile de kucaklaşarak, gazetecilere samimi pozlar verdiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir