İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erdoğan tatil için Hatay’ı seçti…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, dinlenmek ve tatil yapmak üzere ”Ata” uçağıyla Hatay’a geldi.çarşamba gecesi saat 00.50’de uçakla Hatay’a gelen Başbakan Erdoğan’ın Cumartesi gününe kadar Ottoman Termal Otel’de kalacağı bildirildi.
 
Erdoğan, dün otel dışına çıkmayarak günü dinlenerek geçirdi. Seçim çalışmaları ve ardından ABD Başkanı Barack Obama’nın ziyaretinin yoğunluğunu atmak ve dinlenmek amacıyla Hatay’a geldiği belirtildi. Başbakan Erdoğan’ın bugün otelden çıkarak, Hatay Valisi Nusret Miroğlu ile Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret edeceği ve Cuma namazının ardından Antakya Belediyesi binası önünde halka hitap edeceği açıklandı.
 
BAşBAKAN BUGüN BELEDıYE BıNASI öNüNDE HALKA HıTAP EDECEK
 
AK Parti Merkez ılçe Başkanı Kudret özbakış, Başbakan Erdoğan’ın bugün saat 13.30 da belediye binası önünde halka hitap edeceğini gazetelere faks çekerek duyurdu. 29 Mart yerel seçimlerinin ardından Başbakan Erdoğan’ın, Hataylılara ikinci kez hitap edeceği ve vatandaşlara teşekkür edeceği öğrenildi.
 
OTELıN çEVRESıNDE GENış GüVENLıK öNLEMLERı ALINDI, MEDYA MENSUPLARINA çEKıM ıZNı VERıLMEDı
 
Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine ile kızı Sümeyye ile kaldığı otelin çevresinde güvenlik önlemleri alındığı, buraya gelen araçlar ve sürücülerin sıkı bir şekilde kontrolden geçirildiği görüldü. Geniş güvenlik önlemleri altında otele geçen Başbakan Erdoğan’ın bulunduğu otelin yalnızca giriş katlarında ve ikinci katına kadar dolaşım izni veriliyor. üst katlara ise hiç kimse alınmıyor. Jandarma ekipleri otele giden yol kavşaklarında kimlik kontrolü yapıyor. Otel önünde ise Hatay ıl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil servis şubesine bağlı 2 ambulans ve sağlık görevlileri hazır bekletiliyor. Otele giden yolda ıl özel ıdare ekipleri tarafından çukur yerler yama yapıldı. Bu arada Başbakan Erdoğan ve ailesi için otelin en üst katında bulunan kral dairesi kapatıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir