İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erdoğan Yunanlı gazeteciyi beğendi…

Batı Trakya’nın ıskeçe kentinde yayın yapan bir yerel gazetede kendisi ile ilgili bir köşe yazısını çok beğenen Erdoğan, parça başı çalışan gazeteciyi cep telefonundan arayarak Ankara’ya davet etti.
 
Cumhuriyet’ten Murat ılem’in haberine göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, medya patronlarına yönelik “Maaşını ödediğin köşe yazarlarına hâkim ol” açıklamasıyla ilgili en ilginç gelişme komşu Yunanistan’da yaşandı. Erdoğan, ıskeçe’de yaklaşık 500 tirajlı Empros isimli yerel gazetede parça başı yazan Hristos Hristodulu isimli gazetecinin köşe yazısını çok beğenip kendisini telefonla aradı ve Ankara’ya kahve içmeye davet etti. Yazısında Erdoğan’a övgüler yağdıran Yunanlı gazeteci, “Beni Girit’te cep telefonumdan buldular. Türkiye Başbakanı’nın sesini duyunca şaka yapıyorlar zannettim” dedi. Erdoğan’ın kendisine yazısından dolayı teşekkür ettiğini söyleyen Hristodulu, “Haziran ayında Ankara’ya gidip kahvesini içeceğim” diye konuştu.
 
 
‘Erdoğan, beni Girit’te buldu’
Bugüne kadar sık sık her konuda basın organları ile köşe yazarları ve gazete patronlarını suçlayan Erdoğan’ın en beğendiği köşe yazarının komşuda çıkması şaşkınlık yarattı. Batı Trakya’nın ıskeçe kentinde yayın yapan “Empros” isimli yerel bir gazetede kendisi ile ilgili çıkan bir köşe yazısını çok beğenen Erdoğan, parça başı çalışan gazeteciyi cep telefonundan arayarak Ankara’ya davet etti. 5 şubat tarihinde hem yerel gazetede hem de ulusal Elefterotipia (alıntı) gazetesinde yayımlanan Erdoğan ile ilgili yorumda övgü dolu kelimeler kullanan yerel gazeteci, şimdi meşhur olmanın tadını çıkartıyor. Yazısının yayımlanmasından sonra bazı küçük tepkiler aldığını da söyleyen Hristodulu yaşadıklarını şöyle anlattı: “Cep telefonumu açtığımda karşımda Erdoğan’ın basın danışmanını buldum, bana Başbakan Erdoğan’ın kendisi ile görüşeceğimi söyledi. ınanmadım, birileri benimle dalga geçiyor zannettim. Ancak kısa bir aradan sonra Erdoğan’ın sesini duyunca kendime geldim. Bana yazımdan dolayı teşekkür etti. Ardından Ankara’ya bürosuna kahve içmeye davet etti. Sanırım haziran ayında Ankara’ya gidip kahvesini içeceğim.”
 
 
 
 
milliyet.com.tr
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir