İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ergin, Türkiye krizin Etkilerini Yaşıyor…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Türkiye’nin tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizin psikolojik izlerini yaşadığını belirtti. 
 
Bakan Ergin, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğini (HESOB) ziyareti sırasında kurban kesilmesini istemedi ve birlik başkanı Abdulkadir Teksöz’e kurbanı bağışladığını söyledi. Hükümetin esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiğini, KOBı ve KOSGEB’in desteklenmesi yönünde önemli teşvikler sağladığını kaydeden Ergin, şöyle konuştu:
 
 ”Türkiye, tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizin aslında psikolojik izlerini yaşıyor. Esnafımızın sıkıntıları geçmişte de vardı, kıt kanaat geçiniyordu. Yaşanan sıkıntıların krizle bağdaştırılmaması gerekiyor. Yapacağımız tek şey var o da tek çatı altında toplanarak el ele vermeliyiz. Aynı görüşte olmayabiliriz, aynı siyasi görüşü taşımayabiliriz, farklı dinden olabiliriz. Bunların hiçbiri önemli değil. Sonuçta hepimiz insanız ve aynı yerde yaşıyoruz. O zaman, kentimizin gelişmesi için sıkıntıları aşmamız isteniyorsa tek yumruk olmalıyız. çünkü hiçbirimiz tek başımıza anlam ifade etmeyiz. Takım çalışması yapamıyorsak netice alamayız. Sıkıntılarımızı aşma noktasında çalışmamızın birinci aşaması sizlersiniz. ımkânları zorlayarak adımları atmalısınız. ıkinci aşama ise bizleriz. Bizler de hükümet olarak imkânlarımız ölçüsünde olanakları değerlendirerek sizlere sunacağız.”
 
KOSGEB’in daha önce ”can suyu” kredisiyle sadece imalatçı firmalara sunduğu kredide değişikliğe gidildiğini ifade eden Ergin, ”Artık imalatçı olmayan küçük esnafımıza da kredi verilecek. Esnafımızın kalkınması için hükümetimiz gerekli tedbirleri almaktadır” dedi.
 
 HESOB Başkanı Teksöz de Adalet Bakanı Ergin’in milletvekilliği döneminde Hatay’a önemli hizmetlerde bulunduğunu, bakanlığında da aynı çalışmaların süreceğine inandıklarını kaydetti. Teksöz, daha sonra, Bakan Ergin’e Osmanlı tablosu hediye etti.
 
Ziyarette, Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, ıl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, oda başkanları ve esnaf da bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir