İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ergin Yocakaya pikniğinde…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay’a bağlı Yoncakaya köyünde düzenlenen geleneksel ”Piknik Günü”ne katıldı.
 
Ergin, Yoncakaya Köyü Piknik Alanı’nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Hatay’ın yaklaşık 360 köyünün bulunduğunu, hepsine ayrı bir önem verdiklerini söyledi. Her yıl Yoncakaya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe katıldığını ifada eden Ergin, ”Bu yıl 17. düzenlenen etkinlikle Türkiye’nin hatta dünyanın dört bir yanından gelen Yoncakayalılar burada buluşuyor ve güzel bir gün geçiriyor.
 
Birlik ve beraberlik duygularının arttığı bu etkinliği çok önemsiyorum ve elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum” diye konuştu. Yoncakaya’nın eksikliklerini gidermek için el birliğiyle çalıştıklarını belirten Ergin, vatandaşlara hak ettiği hizmeti vermeye çalıştıklarını kaydetti. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar da, vatandaşlarla el ele vererek birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel günler için çaba gösterdiklerini söyledi.
 
Sanatçı Ahmet Selçuk ılkan’da katıldı…
 
AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi şanverdi, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay ıl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen, AK Parti ıl Başkanı Adem Yeşildal, ılçe Başkanı Kudret özbakış ile Yoncakaya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Niyazi Yıldırım’ın yanı sıra köylülerin katıldığı etkinlikte, söz yazarı ve şair Ahmet Selçuk ılkan, şiir okudu. Daha sonra Ergin’e festivale verdiği destek nedeniyle plaket verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir