İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Esder Bayramı Halkla Beraber Kutladı…

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay şubesi “Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramını yine değişik bir etkinlikle kutluyor. ESDER 13 Ekim Pazartesi günü başlayan ve 19 Ekim Pazar günü cumhuriyet alanında son bulacak etkinliklerde hafta boyunca esnaf ve halkımıza çeşitli ikramlarda bulunarak katılıyor.
ESDER Hatay şube başkanı Fahri Serdar öZAL tüm hatay’ lıların Ahilik kültürü ve Esnaf bayramını kutladı. Açıklamada öZAL “ Ulu caminin önünde başlayan kutlamalar bir hafta devam edecek. Ahilik kutlamasına ilgi büyük. Her yaştan insanımız kutlamaya katıldı.Yediden yetmişe insanımızın katıldığı programda ahiliğin şu güzel desturu hatırlandı. (Kapını sofranı her zaman açık tut.). Kutlamalarda ESDER  yönetim kurulu üyeleride halkla ve esnafla tek tek ilgilendi.  
Ahilik kültür haftası ve Esnaf Bayramı Hatay’ ımızda Türkiye’ mizde ve tüm dünyada çoşkuyla kutlanıyor .AHı EVRANI VELı’ nin açmış olduğu bu güzel yolda ilerlemenin sevinci içindeyiz. Biz bu sevinci AHı EVRAN’ ı VELı’ nin ahiliğin adından da yola çıkarak kardeşlik, paylaşma coşkusuyla günde iki bin beş yüz kişiye köfte ekmek ve ayran dağıtıyoruz. ,
Hafta boyunca hedefimiz 15 bin kişiye ulaşmak. Desteklerinden dolayı, her etkinlikte ve her hayırda hep en önde olan Beyza Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin çALIşKAN’ a teşekkür ediyoruz.
ESDER Yönetim Kurulu  üyeleri Fatih DöKMECı ve Mustafa EğE engelli, yaşlı vatandaşlarımız ve öğrencilerle tek tek  ilgilendi, yemeklerini alabilme hususunda yardımcı oldu. ıkramlar esnasında halkın görevlilere ve hayırsever Necmettin çALIşKAN’ a bolca hayır duaları ettiği gözlendi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir