İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ESDER’ den MEB’e tam destek…

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL, Milli Eğitim Bakanlığı’ nın 6. ve 7. sınıflarda seviye belirleme sınavını kaldırılması üzerine bir açıklama yaptı.

öZAL, öğrencilerin küçük yaşta büyük sınavlara girme baskısının kaldırılmasının isabet olduğunu söyleyerek eğitimde okullar arası niteliksel farkın kaldırılması için yapılan çalışmayı da memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Anadolu Liseleri’ nin yanında Meslek Liseleri’ nin de yaygınlaştırılmasının eğitim sistemimizde devrim olarak nitelendirilebilecek bir gelişme olduğunu ifade eden Başkan öZAL, “Bu karar, memleketin geleceği için çok önemli bir karardır.

Biz ESDER(Esnaf ve Sanatkârlar Derneği) olarak yıllardır meslek liselerinin ülkemizi kalkındıracak yegâne sistem olduğunu vurguluyoruz. Gelişmiş bütün ülkelerde olduğu gibi mesleki eğitime gereken önem ve itibarın verilmesini istiyoruz” dedi.

öZAL, ülkemizde oldukça düşük olan mesleki ve teknik eğitim oranının Avrupa’ da %70 olduğunu hatırlatarak  “Sayın Bakanımız bu projeyi ileriki yıllarda değil, behemehâl yürürlüğe koyarsa Türk siyasi hayatında önemle hatırlanacak bir iş yapmış olacaktır. Esnaf ve sanatkâr, kobiler, mesleki eğitim alan öğrenciler ve aileleri tarafından hayırla yâd edilecektir.

Ancak bu projenin tasarıda kalmayıp Bakanlık döneminde hayata geçirilmesi gerekmektedir. ılk defa Meslek Liseleri’ ni önceleyen bu proje gerçekleşirse, Sayın Nimet çubukçu Türk Milleti’ nin hafızasında yer alacaktır” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir