İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ESDER’ den Memura destek

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL, Hükümetle sendikalar arasında devam eden toplu görüşmelerde, Hükümetin memura hak ettiği zam oranını verilmediğini söyledi.
Hükümet ile memur sendikaları arasında devam eden toplu görüşmelerde memura destek veren ESDER Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL, açlık sınırının biraz üzerinde maaş alan memurların zam taleplerinde tamamen haklı olduklarını belirtti. Memur maaşlarının yüzde 50`sinin ev kirasına gittiğine dikkat çeken öZAL, “Memurlarımızın maaşının yarısı ev kirasına gidiyor. Yapılan araştırmalara göre memurlar her ay bankalara 250TL ile 1000 TL arasında kredi taksiti ödüyor. Hal böyle olunca memurda geçinecek para kalmıyor” dedi.
Fahri Serdar öZAL, “Esnaf ve sanatkârlarımızın gelirleri memur, işçi, emekli ve çiftçi bulunuyor. Bu dört kesim sıkıntı içinde olursa biz esnaf ve sanatkârlar direkt etkileniyoruz. Hükümetimizden talebimiz devam eden toplu görüşmelerde sendikaların önerilerini dikkate alması ve memurlara hak ettiği zam oranını vermesidir” şeklinde konuştu
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir