İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ESDER: Kırtasiye Kırtasiyeciden alınır.

ESDER (Esnaf ve Sanatkarlar Derneği) Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL 2010-2011 Eğitim ve öğretim yılının açılması dolayısıyla bir açıklama yaptı.

 Başkan Fahri Serdar öZAL 2010-2011 Eğitim ve öğretim yılının Eğitim camiasına, Velilere ve öğrencilerimize hayırlı olması temennisin ardından; “ Okul açıldığı bu günlerde iş yapabilen kırtasiyeci esnafımız zor durumdadır.  özellikle çin malı ürünlerin satıldığı ve okul, veli ve öğrencilerin kandırıldığı bu ortamda vatandaşlarımız dikkat etmelidir. Belki de  yakın dostumuz, akrabamız, arkadaşımız olan kırtasiyecileri desteklememiz gerekir.

En kaliteli ürünlerin size en yakın kırtasiyede satılmakta olduğunu unutmayın. Büyük marketlerin kandırıcı, aldatıcı reklamlarına, kampanyalarına, çin menşeli ürünlerine aldanmayın.” şeklinde konuştu.

 Kırtasiye yıl boyunca devam eden bir ihtiyaçtır. Sadece okul açıldığı sıralarda kırtasiyeci geçinen, adeta aç gözlülük yapan büyük marketlerden veya geçici, seyyar işyerinden alana kadar, bu işin ustası, her zaman yanınızda olan kırtasiyeci esnafından alışverişyapmanın  kırtasiyeci esnafımız kadar velilerin de yararına olacağının altını çizen ESDER (Esnaf ve Sanatkarlar Derneği) Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL ; “ ışı EHLıNE VERıNıZ”  hadisini hatırlatarak; ışin ehli kırtasiyecidir.” dedi.

 ESDER Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL “Esnaf ve sanatkârlar bir toplumun olmazsa olmazıdır, esnafı mutlu olmayan bir toplumun ekonominin gelişmesi ve ilerlemesi imkânsızdır. şimdi yerli firmaların desteklenmesinin tam zamanıdır.

özellikle dışarı hizmet edenlere değil kendi esnafımıza, sanatkârımıza, tüccarımıza destek vermeliyiz. Satın aldığımız ürünlere verilen para, ülkemiz için harcanabilmelidir. Paramız yabancı sermayeye gittikçe ülke ekonomisi bir adım daha küçülmektedir. ılaç-Eczaneden, Et- Kasaptan, Ekmek-Bakkaldan, Tuhafiye-Tuhafiyeciden, Ayakabı-Ayakabıcıdan , Kırtasiye de-Kırtasiyeciden alınır, başka yerlerden değil unutmayınız.” açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir