İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ESDER’den çözüm önerisi

ESDER  Antakya’nın trafik sorunu ilgili bir çözüm yolu olabileceği düşüncesini yaptığı basın açıklama ile dile getirdi.
ESDER’in çözüm yolu şöyle: “Antakya’mızda trafik sorunu yoktur; otopark sorunu vardır. Sayın Başkan Hac’ca veya Umreye Git Yani Medine’ye git. Evet, evet yanlış duymadınız. Sayın başkanım trafik çözümü öyle anlattığınız tek yönlü yollarla falan çözülmeyecek.
 
Bilakis daha keşmekeşlik içine girecek. ınsanları bir yere gitmek için en az 3-5 kat daha fazla yol kat etmeye mahkûm kılacaksınız. Bu hem zaman kaybına hem de israfa yol açacak. Cumhuriyet caddesi bunun çarpıcı bir örneği. çift yön iken çekilen sıkıntı tek yön olmasına rağmen hala çekilmektedir. Araçların çift sıra ve karşılıklı park etmesi düşünülenleri boşa çıkardı. Zaten güzel Antakya’mızın temelde başka bir sorunu yok.
 
 Her şey buna bağlı yani otopark meselesine. Bu çalışmalar zaten daha önceki başkanların çalışmalarıydı. Siz farklıyım diyorsanız, arkanızdan dua edilmesini istiyorsanız işte size müşiş bir proje. Hadi bismillah diyelim ve başlayalım. Biz projemiz için başkalarına verdiğiniz gibi ücret falan da istemiyoruz.
 
 Antakya’mız için bizden hediye. Mescidi Nebevi Projesi. Hacılar veya Medine’ye yolu düşenler bilir. Mescidi Nebevi’nin altında üç bodrum kat vardır. Birinci bodrum abdest alma yeri, tuvalet, yönetim odaları vb. gibi kullanılır. ıkinci ve üçüncü bodrum otopark olarak inşa edilmiştir. ıçine 4444 araç park edebilmekte hata tır bile girebilmektedir.
 
 Milyonlarca insanın olduğu bu bölgelerde otopark sıkıntısı ve çirkinliği yaşanmamaktadır. Gidiş geliş masrafınız da bizden. Türkiye’de en iyi halkla ilişkili belediye örneği olarak nasıl şanlıurfa Belediye’sini örnek alıp oraya eğitime ekip gönderdiyseniz Mescidi Nebevi’ye de gitmenizi öneririm.
 
 Projeyi yerinde inceleyip belki o kadar büyük olmasa da Antakya’mıza yetecek kadar otopark ihtiyacını gidermiş olursunuz. Bu proje bize birkaç yıllık değil kökten çözüm sağlar. Oyalama değil gerçek çözümdür.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir