İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eski Belediye Başkanı ıntihar Etti…

Rize’nin ıyidere ılçesi’nde iki dönem belediye başkanlığı yapan iş adamı Adil Mete, Maltepe’deki evinde başına silah ile ateş ederek hayatına son verdi. Ekonomik probleminin olmadığı öğrenilen Mete’nin, ıyidere ilçesinde defnedileceği öğrenildi.
 

Edinilen bilgiye göre, Bağlarbaşı Mahallesi Güler Sokakta meydana gelen olayda Rize ıyidere ılçesi eski Belediye Başkanı Adil Mete (57), ruhsatlı silahı ile başına bir el ateş ederek hayatına son verdi. Sabah saat 06.30’da meydana gelen olaydan önce gece saat 23.00 sıralarında oğlu Osman Mete’yi arayan eski başkanın intiharından önce de oğlu ve eşine hitaben not yazdığı öğrenildi. AKP Kartal Belediyesi Meclis üyeliği görevini de yürüten Mete’nin olay yerinde hayatını kaybettiği ve cenazesinin Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldığı öğrenildi.
 
Maltepe ‘de otobüs firması işlettiği öğrenilen Mete’nin oğlu Osman Mete ise babasının ekonomik problemlerinin olmadığını ve intiharına bir anlam veremediğini söyledi. Mete babasının 1994 – 2004 yılları arasında iki ayrı dönem belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü söyledi.
 
Mete’nin cenazesinin önce incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldığı ardından da memleketi ıyidere’ye götürülüp defnedileceği belirtildi.
 
 
KAYNAK_CıHAN

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir