İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Esnaf zor durumda…

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu üyesi ve Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Kadir Teksöz, “Evine bir ekmek dahi götürmede zorluk çeken, sabahtan akşama kadar bir siftah bile edemeyen sayıda esnafın olduğuna” dikkati çekti.
 
Teksöz, yazılı açıklamasında, her şeye rağmen esnafın ayakta kalabilmesi için verdikleri mücadeleye devam edeceklerini ifade etti. Krize rağmen esnafın kepenk kapatmayacağına ve dimdik ayakta kalabileceğine yürekten inandıklarını ifade eden Teksöz, ayrıca sorunların kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturulacağından umutlu olduklarını belirtti.
 
Teksöz, esnafın zor günler geçirdiğini belirterek, şöyle devam etti: “önemli olan zorluklarla mücadele edebilmektir. Bir önemli şey ise kenetlenmesini bilebilmektir. Bizler kenetleneceğiz ve sorunların üstesinden hep birlikte geleceğiz. Evine bir ekmek dahi götürmede zorluk çeken, sabahtan akşama kadar bir siftah bile edemeyen çok sayıda esnafımız var.
 
Ankara’da her 15 günde bir düzenlenen esnaf şurasında sorunlarını sıcağı sıcağına masaya yatırma imkanı buluyoruz. Sorunları masaya yatırmakla kalmıyoruz, aynı zamanda akıbetinin takipçiliğini de yapıyoruz. Bunlar bizim için çok önemlidir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir