İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Esnafın fikri alınmadı…

Antakya Hürriyet Caddesini Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Esra Barutçu Yüksel, caddenin trafiğe kapanmasıyla işlerinin yüzde 25’lere kadar düştüğünü söyledi.
 
Yüksel, cadde üzerinde yaptığı açıklamada, Antakya Belediyesi ve ıl Trafik Komisyonu kararıyla trafiğe kapatılan Hürriyet Caddesinin akşam saatlerinde araç trafiğine açılmasını istediklerini belirten söyledi.
 
Cadde üzerinde dershane ve ticari işletmelerin olduğuna dikkati çeken Yüksel, şöyle konuştu: ”Veliler çocuklarını özellikle kış aylarında dershanenin tam önüne kadar bırakmak istiyor. Bunun yanı sıra caddenin trafiğe kapatılmasıyla bizim işimizin de yüzde 25’lere kadar düşmesine neden oldu. Akşam saat 18.00’den sabah 10.00’a kadar araç trafiğine açık olmasını istiyoruz. Caddenin mevcut görüntüsü de adeta bir köy görünümünde ve burası çok güzel dizayn edilmez ise bu cadde tamamen yok olup gidecektir.”
 
Yüksel, cadde esnafının fikri alınmadan trafiğe kapatıldığını ileri sürerek, esnaf olarak, ne tarzda düzenleneceğini ve alt yapı sorununun giderilip giderilemeyeceğini öğrenmek istediklerini sözlerine ekledi. Cadde üzerinde 200’den fazla esnaf olduğunu da ifade eden Yüksel, derneklerinin 50 üyesi olduğunu ve en kısa sürede geri kalan esnaflarında kendilerine üye olmasını beklediklerini de belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir