İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Esnafın sıkıntılarını biliyoruz…

CHP Hatay ıl Başkanı Av. Murat Hayzaran başkanlığındaki il yönetimi seçildiği günden beri yaptığı çalışmalarla tabanın büyük beğenisini kazanmaya devam ediyor.Yönetim olarak seçildikten sonra ilk ziyareti Payas, Kuzuculuk ve Dörtyol’a yapan ıl Başkanı Av. Murat Hayzaran burada yaptığı konuşmada amaçlarının bir makamı kazanmanın değil, kazanılan makamın hakkını vermek olduğunu söyledi.
 
CHP Hatay ıl Başkanı Hayzaran orada bulunan delege ve partililere şahsı ve yönetimi adına teşekkür ederek başladığı konuşmasında bardağın boş tarafını görerek ve hep birlikte el ele vererek Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak zorunda olduklarını belirtti.Narenciye üreticilerinin ürettikleri ürünü hak ettiği değerde satamadığını, maliyetinin üreticiye daha fazla olduğunu belirten Hayzaran, “Sizlerin de, işçinin de, esnafın da, yaşadıkları zorlukları çok iyi bilmekteyiz.
 
 
Benim babam bir esnaf, eşimin babası da Dörtyollu ve narenciye üretimi ile uğraşmakta. Onların ne şartlar içerisinde mücadele verdiklerini en iyi bilenlerden biriyim.ışte bizler hep beraber yaşanılan zorlukları aşmak ve bu ülkede yaşayan tüm insanların refah ve huzur içerisinde yataklarına girmelerini sağlamak için iktidara talip olduğumuzu ve bizlere layık gördüğünüz bu makamın gereğini yapmak için yanınızdayız. Biz hepimiziz, hepimiz biziz. Bu yüzden eski kırgınlıkları, küskünlükleri bir tarafa bırakarak halkın partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni eskisi gibi burada birinci parti durumuna getirerek, kendimize, çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmalıyız.” dedi.
 
HAYZARAN ALTINöZü’Nü DE ZıYARET ETTı
ılçelere yapılan ziyaretlerde sadece ilçe başkanlıklarını değil köyleri de ziyaret ederek tabanın beklediği Cumhuriyet Halk Partisi olma yolunda hareket eden il yönetimi Altınözü’nün köylerine de ziyaretlerde bulundu.
 
Sosyal devlet anlayışının gereği olan halkın sesi olmak, yaşadıkları sıkıntıları, zorlukları görerek çözümler üretmek Cumhuriyet Halk Partisi’nin olmazsa olmazları olduğunu söyleyen CHP Hatay ıl Başkanı Av. Murat Hayzakan, “Yıllardır yürütülen yanlış politikaların halkın istediği ve özümsediği politikalar olmadığı yapılan ziyaretlerde bir kez daha su yüzüne çıkmıştır.” dedi.
 
 
‘Seçim zamanları hatırlanılan, oy istenilen ve o zamanlarda ziyaret edilen vatandaşlar olmak istemiyoruz’ diyen vatandaşlar CHP il yönetiminin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, “Bizim sorunlarımızı, sıkıntılarımızı bizle yaşayan ve bunların çözümü konusunda proje üreten partililere ihtiyacımız var, bizler artık eskisi gibi değiliz, kimin bizlerin sorununu çözme konusunda samimi olduğunu çok iyi biliyoruz.
 
Fakat son yıllarda günlük çözümlerle bizlerin gözlerini boyayan ve ağzımıza bir parmak bal çalarak geleceğimizi yok edenleri de biliyoruz ama derdimizi dinleyecek, haklarımızı savunacak muhatap bulamıyorduk.
 
Yeni il yönetimi olarak bizleri ziyaret ederek, dertlerimizi ve sorunlarımızı dinleyip çözüm konusunda yapacaklarınızı bizle paylaşmanız bizleri çok mutlu etmiştir.Seçilen il yönetiminizin ilimize, ilçemize, beldemize ve memleketimize hayırlı olmasını ve gittiğiniz yolun açık olmasını temenni eder başarılar dileriz.” dediler.ıl Başkanı Av. Murat Hayzaran da burada yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi olarak kendilerinin halkın sorunlarının ne olduğunu çok iyi bildiklerini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Daha önce 1 litre zeytinyağı ile 3 kg. gübre alıyorken, şimdi 3 lt. zeytinyağı ile 1 kg. gübre alır duruma getirildiniz, eskiden 1 lt zeytinyağı ile 1 kg et alabiliyordunuz şimdi zeytinyağının litresi 5.50-6.00 TL. etin kilosu olmuş 24.00 TL.
 
Emeğinizin karşılığını alamadığınız gibi gün geçtikçe yaptığınız işlerinizden de şevk almaz olduğunuzu görebiliyoruz.
 
Sizler ulu önderimizi söylediği gibi şehrin efendilerisiniz. Ama yanlış politikalar sizlerin hem emeğinizi, hem üretkenliğinizi çalmaktadır.
 
Kurtuluş Savaşı sonunda üreten ve çalışan bir toplum yaratılmıştı. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi olarak o yıllardaki üretkenliği ve çalışkanlığı yakalayacak politikalarla ülkemize sahip çıkacağız ve bunu da sizlerle birlikte yapacağız.Bizleri misafir ettiğiniz için ayrıca sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bu ziyaretlerimiz bununla sınırlı kalmayacağı gibi bir sorununuz olduğunda da partimizin kapıları tüm vatandaşlarımıza sonuna kadar açık olacaktır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir