İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Esrar’ a geçit yok…

Edinilen bilgilere göre, Cilvegözü Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince; geçtiğimiz hafta sonunda Suriye’ den gelerek, Türkiye’ye giriş yapmak üzere Cilvegözü gümrük kapısına gelen, şoförlüğünü ıNGıLTERE doğumlu Kapıl GHOSH’ un yaptığı, P324OVV ıngiltere plakalı mercedes marka araç, Cilvegözü Gümrük ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince, risk analizi kapsamında takibe alındı.

60 KG. ESRAR ELE GEçTı…

Cilvegözü gümrük kapısından yurda sokulmak üzere bir ıngiliz’in kullandığı araçta piyasa değeri 2 Milyon 269 bin TL olan 56,8 kg esrar ele geçirilirken, Hatay KOM Polisi de bir kişide 12,3 Kg. Esrar ele yakaladı. Reyhanlı Cilvegözü sınırı kapısında Suriye’den yurda sokulmak ve ıngiltere’ye götürülmek üzere bir ıngiliz’in kullandığı araçta piyasa değeri 2 milyon 269 bin TL olan 56 kilo 725 gram esrar ele geçirildi.

Olayla ilgili yabancı araç plaklı ıngiliz sürücü gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Araçla ilgili ihbar olmamasına rağmen tamamen şüphe ve risk analizine dayanarak takibe alınan araç, Gümrük Muhafaza ekiplerince x-ray cihazına sevk edildi ve x-ray cihazında şüpheli farklı yoğunluklar görülmesi üzerine arama hangarına alınan araçta, Narkotik uzmanı ve x-ray uzmanı görevliler tarafından 5 saatlik bir çalışma ile aracın tabanında 4 ayrı zula tespit edildi.

BAşARILI OPERASYON…

Cilvegöü gümrük kapısı görevlileri; gerçekleştirilen operasyonun bu güzergahta Cilvegözü’nde son yıllarda yapılan başarılı operasyonların devamı olma özelliğini taşıdığını vurguladılar. Operasyonla ilgili araç sürücüsü Kapıl GHOSH gözaltına alınırken,tahkikatın Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığı’ nın bilgi ve talimatı doğrultusunda Cilvegözü Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince çok yönlü olarak sürdürülmekte olduğu duyuruldu.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.