İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Et fiyatlarına düzenleme…

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, son dönemlerde yükselen et fiyatlarına dikkati çekerek, ”Kontrolsüz bir şekilde yükselen et fiyatlarını durdurmak adına önlemler aldık. “
ET FıYATLARINA DüZENLEME…
Teksöz: “Bundan sonra kemiksiz koyun etinin kilosu 19 TL’den ve kemiksiz dana etinin kilosu da 17 TL’den satılacak. Bu fiyatın üzerine çıkanlara gerekli cezalar kesilecek. Vatandaşlardan ricamız, etini bu fiyatın üstünde satanlardan alışveriş etmemeleridir” diye konuştu.
DüKKAN öNü ışGALLERıNE SON…
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, 1 Ekim 2009 tarihinden itibaren, esnafın, dükkan önlerini işgal etmesi halinde belediye tarafından ceza kesileceğini bildirdi.
Teksöz, birlik binasında düzenlediği toplantıda, bu tarihten itibaren dükkan dışına taşmaların artık olmayacağını ve yasağa uymayanlara ceza kesileceğini belirten Teksöz, tüm esnafı kurallara uymaya davet etti.
Antakya Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonucunda işgaliyenin önlenmesi konunda bu kararın alındığını ifade eden Teksöz, ”1 Ekim 2009 tarihinden itibaren, esnaf, dükkanın önünü işgal etmesi halinde belediye tarafından ceza kesilecek. Arkadaşlarımızdan alınan kurallara riayet etmelerini istiyoruz” dedi.
HARBıYE MıNüBüSLERı TARıH OLACAK
Kullanım miadını dolduran Harbiye beldesi minibüslerinin tarih olacağını kaydeden Teksöz, ”Harbiye halkı bin 500 TL’lik eski araçlarla taşınmaya layık değil. Minibüslerinin yenilenmesi için, Harbiye şoförler Odası Başkanı ile Harbiye Kooperatifi Başkanını sürekli uyarıyoruz. Fakat hiçbir netice alamadık.
1 ay içinde minibüslerini yenilemeyen şoför arkadaşlara gerekli olan tüm yaptırımlar yapılacak. Bugüne kadar Hatay genelinde çağrımıza cevap veren sadece 35 araç sahibi oldu. Bizler aracını değiştirmek isteyen herkese gerekli olan krediyi Esnaf ve Kefalet Kooperatifinden sağlıyoruz. Bu çağrımıza şoförlerin kayıtsız kalmamasını bekliyoruz. Aksi halde araçlarını değiştirmeleri için yaptırım gücünü kullanmak zorunda kalacağız.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir