İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Farklı Alanlarda Faaliyet Gösteriyoruz…

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat özdemir Körfez ıskenderun Sanayici ve ışadamları Derneği’nin (KıSıAD) düzenlediği “ışadamları Deneyimlerini Paylaşıyor” konulu panelde yaptığı konuşmada, inşaat, turizm, çimento ve havacılık gibi 6 farklı alanda faaliyet gösterdiklerini, Bu yıl 2 milyar dolara ulaşan cirolarını yıl sonuna kadar 3 milyar dolara taşımak istediklerini söyledi
 
 
çalıştıkları sektörlerde verimli ve etkili olmanın yanı sıra, kapasite artırımı veya satın almalarla büyümeyi hedeflediklerini ifade eden özdemir, ”Girdiğimiz tüm sektörlerde Türkiye’de ilk 10’un içindeyiz. Firmamız son 10 yılda çok hızlı büyüdü. Bunda şimdiki hükümetin ekonomik politikaları etkili oldu. Bünyemizde 20 bin kişi çalışıyor. Bu yıl 2 milyar dolara ulaşan ciromuzu yıl sonuna kadar 3 milyar dolara taşımak istiyoruz” diye konuştu.
 
 
Enerjide büyük oyuncu olabilmek için mutlaka dağıtım alanında yer almak gerektiğini vurgulayan özdemir, bu kapsamda iki farklı grubu da yanlarına alarak, Türkiye’deki elektrik dağıtım ihalelerinden 2 tanesini almayı başardıklarını, ülkenin en büyük ilk 10 enerji şirketinden biri olduklarını kaydetti.
 
 
Turizm ve inşaat sektörlerinde de iddialı olduklarını anlatan özdemir, turizmde 6 bin yatak kapasiteye sahip olduklarını, bu tempoda büyümeye devam etmeleri halinde, 2023 yılında 5 milyar dolar ciroya ulaşabileceklerini bildirdi.
 
 
 
Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerinde limanların çok önemli rol oynayacağını tahmin ettiklerini ifade eden özdemir, bu doğrultuda da ıskenderun Limanı’nı 372 milyon dolara aldıklarını kaydetti. özdemir, hedeflerinin ıskenderun Limanı’nı bölgenin, ülkenin en önemli ve büyük limanı yapmak olduğunu söyledi.
 
 
 
Düzenlenen panele ıskenderun Kaymakamı Ali ıhsan Su, ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, KıSıAD Başkanı Tamer Eker, yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda iş adamı katıldı.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir