İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fatih Projesi Tanıtıldı…

Lekesiz, “Gelinen nokta itibariyle, proje yurt genelinde uygulanmaya başladığı zaman devrim niteliğinde olacak. zira bilişim, teknoloji araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edecek şekilde etkin kullanımı; gerek günümüz için gerekse gelecek nesillerin “hayat boyu öğrenme” yaklaşımı yoluyla kendilerini geliştirmeleri için büyük bir fırsat olacaktır.”

Haber Merkezi

Vali M. Celalettin Lekesiz, teknolojinin imkânlarından eğitim alanında da en üst düzeyde yararlanmak amacıyla, ilimizde de pilot bölge uygulaması başlatılan Eğitimde FATıH (Fırsatları Arttırma Teknolojiyi ıyileştirme Hareketi) Projesi’ni kamuoyuna ve basına tanıttı.

Bilgi Toplumu Olma Yolunda önemli Bir Adım

Projenin uygulama okullarından biri olan Karlısu Anadolu öğretmen Lisesi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında projenin önemine değinen Vali Lekesiz, ‘Bilişim dünyasında derslerin kara tahta üzerinde anlatma yöntemi ile işlenmesi ülkemizin koymuş olduğu hedefler açısından kabul edilebilir bir durum olamazdı. Bu bağlamda FATıH Projesi ile okullarımızın BT (bilişim, teknoloji) ekipmanları ile donatılması, hem öğrencilerimizin eğitim fırsatlarını artırma ve hem de halkımızın  ‘bilgi toplumu’ olma çabası yolunda atılmış oldukça önemli bir adımdır.’dedi.

Gelecek Nesiller ıçin Büyük Bir Fırsat

Gelinen nokta itibariyle, projenin yurt genelinde uygulanmaya başladığı zaman devrim niteliğinde olacağına da vurgu yapan Lekesiz, “Zira bilişim, teknoloji araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edecek şekilde etkin kullanımı; gerek günümüz için gerekse gelecek nesillerin ‘hayat boyu öğrenme’ yaklaşımı yoluyla kendilerini geliştirmeleri için büyük bir fırsat olacaktır. Bu anlamda FATıH Projesi’nin, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine, ilimizin ve ülkemizin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkı sağlaması dileğiyle hayırlı olmasını dilerim.”diye konuştu.

Toplantıda daha sonra ilimizde 3 okul 88 derslikte pilot uygulaması yapılan proje hakkında bilgi veren Eğitici Bilgisayar öğretmeni Ali şamlı,  örnek ders anlatımı gerçekleştirdi.Vali Lekesiz proje kapsamında etkileşimli tahta ve tablet bilgisayarlarla eğitim gören öğrencilerle birlikte ders dinledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir