İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Festival kervanına Aknehir de katıldı…

Samandağ ilçesine bağlı Aknehir belde Belediye Başkanı Mehmet Mübarek, bu yıl birincisini düzenleyecekleri kültür sanat festivalinin coşkulu geçmesi için gereken tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.
 
Mübarek, yaptığı yazılı açıklamada, 20-21 Ağustos tarihleri arasında düzenleyecekleri festivale ulusal ve yerel düzeyde tanınmış bir çok sanatçının katılacağını belirterek, “Bu yıl festivalin birincisini gerçekleştirmemize rağmen çok başarılı bir organizasyon hazırladık. Festivalin birinci günü olan Birinci günü Grup çığ’ın yanı sıra birçok yerel sanatçımız sahne alacak. ıkinci gün de ise hem yerel hem de ulusal sanatçımız Ali Nafile sahne alacak.
 
Festivalimiz 20-21 Ağustos tarihlerinde yapılıyor olmasına rağmen, 17-27 Ağustos tarihleri arasında fuar alanımız halkımızın ziyaretine açık kalacak” dedi. Festivalde konser etkinliklerinin yanı sıra, gündüz saatlerinde birçok kültürel etkinlikler ve söyleşiler yapılacağına dikkati çeken Mübarek, festival etkinlikleri ile beldenin tanıtılmasını ve halklar arası dayanışmayı pekiştirmeği hedeflediklerini belirtti.
 
Mübarek, ayrıca, festival kapsamında yapılan tüm etkinliklerin ücretsiz olduğunu kaydederek, festival günlerinde minibüslerin Antakya’dan Aknehir’e saat 09.00’dan, Aknehir’den Antakya’ya da gece saat 01.00’a kadar çalışacaklarını söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir