İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Festival sırası Yayladağı’nda…

Yayladağı Belediye Başkanı ve festival komite başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı yaptığı basın açıklamasında tüm Hatay halkını Geleneksel Yayladağı Festivaline davet ettiğini açıkladı.

Dağıstanlı 11.si yapılacak olan Yayladağı Festivali’nin heyecanı içinde olduklarını ve festivalin ilçe halkının kaynaşması , ilçenin kalkınması için büyük önem taşıdığını dile getirdi ve özellikle Aba Güreşlerini yapmalarında ki amaçlarının hem ata sporunu geleceğe taşımak, hem de toplumun spora ve güreşe olan ilgisini arttırmak olduğunu söyledi.

Festival iki gün sürecek…

Hazırlıklarına aylar öncesinden başlanan ve bütün hazırlıkları tamamlanan festivalin iki gün süreceğini ifade eden Dağıstanlı; bu yıl 1000’in üzerinde sporcu ve 25.000’in üzerinde de seyirciyi beklediklerini de açıkladı.

Nuray Hafiftaş konuk…

Festival 8 Ağustos günü saat 17:00 da Hükümet Konağı önündeki saygı duruşu ve ıstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacaktır.çeşitli etkinliklerin yanı sıra halk ozanları ve yerel sanatçı konserlerinin ardından Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş sahne almasıyla festivalin ilk gecesi sona erecek. ıkinci dünde de Behçet Narin’nin sponsorluğunda Aba güreşleri yapılacaktır.

Festivalin yanı sıra Yayladağı hakkındaki düşüncelerini de dile getiren Mustafa Kemal Dağıstanlı konuşmasını şöyle sürdürdü:”Kendimi politika adamı olarak değil hizmet adamı olarak görmekteyim. Elimden geldiği kadarıyla Yayladağı’na birşeyler katmaya çalışacağım.ıstihdam sorunumuzun yanı sıra, sulu tarım, hayvancılık ve yayla turizminin geliştirilmesi üzerine projeler düşünmekteyiz. Alt yapı sorunumuz yoktur.”

Dağıstanlı; Yayladağı halkının tembelleştiği ve yalnış yönetimler yüzünden çalışmadığı ve yeşilkarta eğilim göstermesini nasıl buluyorsunuz sorusunu Yayladağlı’nın  yeşil karta yönelmesi yerine en azından çiftçi bağ-kurlu olmasından yana olduğunu da dile getirdi.
 
Festival davetinin tekrar dile getirilmesinin ardından toplantı sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir