İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Festival’e hazırız…

Hatay’ın anavatana katılışının 71.yıldönümü münasebetiyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen Antakya Festivali’nin bu yıl 26.sı tertipleniyor.
 
Antakya Belediyesi Festival Tertip Komitesi her yıl olduğu gibi bu yıl da sanatsal, sportif, kültürel ve yöresel birbirinden farklı birçok etkinliği Antakyalılarla buluşturuyor.
 
21-22-23-24 Temmuz 2010 tarihlerinde düzenlenecek festivalde yer alacak bazı etkinlikler şöyle:
 
Festival Kortej Yürüyüşü, Festival Aşı, Mahalle şenlikleri, Halk Oyunları, Halk Konserleri, Resim Sergisi, Mahalli Yemek Yarışması, Sünnet şöleni, Masa Tenisi Turnuvası, Ulusal Satranç Turnuvası (15-20 Temmuz), Belediye & G.S.ı.M Basketbol Turnuvası, Erhan Aksay Futbol Turnuvası, Yüzme Yarışları, Bilardo Turnuvası, Uluslararası Halk Dansları Gösterileri, Künefe şöleni, Mehter Takımı Gösterisi.
 
Ayrıca 24 Temmuz 2010 tarihinde Atatürk Stadyumu’nda Uluslararası Aba Güreşi Turnuvası düzenlenecek. Güreşlere bu yıl Türkmenistan, özbekistan, Suriye ve Kazakistan’dan da sporcular katılım gösteriyor. Atatürk Stadyumu’nda 24 Temmuz Cumartesi günü sabah 10.00’da tartı işlemleri ile başlayacak turnuvada güreşler 15.00’ten itibaren başlayacak ve gece geç saatlere kadar devam edecek.
 
Hatay Valiliği’nin organizasyonuyla bu yıl yine çeşitli ülkelerden Halk Dansları ekipleri yapacakları gösterilerle 26.Antakya Festivali’ne renk katacak.
 
26.Antakya Festivali Tertip Komitesi, Festivalin 1. ve 3.günü düzenlenecek Halk Konserleri’nde yerel sanatçılara imkân tanırken, Festivalin 2.günü olan 22 Temmuz akşamı belediye önünde düzenlenecek Halk Konserinde Komedi Dans üçlüsü, yerel sanatçı Hikmet özer’in hemen ardından Türk Halk Müziği’nin ünlü sanatçıları Kubilay Dökmetaş ve Nuray Hafiftaş sahne alacaklar.
 
Festivalin 1.günü 21 Temmuz’da düzenlenecek Halk konserinde “Komedi Dans üçlüsü, Tutku, şeref Akil, Mahmut Bulgurcu, Mehmet Avcı ve Miyese Duymaz sahne alırken, 23 Temmuz akşamı ise Mehter Takımı, Mehmet Durak, Ned, Levent şahin ve Durmuş çiğdem sahne alacak. Aynı akşam havai fişek gösterileri yapılacak.
 
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada festival kapsamında bu yıl da yine birbirinden farklı etkinlikler düzenleneceğini, tüm halkımızı 21-22-23-24 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek festival coşkusunu yaşamaya davet ettiklerini belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir