İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Garanti Bankası 8.Kobilgi Toplantısı’nda

Garanti Bankası, KOBıLGı Toplantıları’nın 8. buluşmasını, 28 Haziran Perşembe günü Antakya Savon Otel’de gerçekleştirdi. 
 
 
 
Toplantıda, yeni Teşvik Yasası’nın getirdiği yatırım fırsatları, teşvik uygulamaları ve yeni Türk Ticaret Kanunu’nun hukuki ve finansal etkileri konuşuldu, Garanti Bankası’nın, KOBı’lerin e-dönüşümüne katkıda bulunan uygulamaları hakkında bilgi verildi. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Garanti Bankası KOBı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet çinçin’in yaptığı açılış konuşmalarının ardından, üç uzman isim söz aldı. ılk olarak, Prestij Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Güneş, Yeni Teşvik Paketi’nin işletmelere getirdikleri konusunda bilgi verdi. Ardından, Galatasaray üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Dural, yapılacak değişikliklerin hukuki boyutunu; Galatasaray üniversitesi ışletme Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Volkan Demir ise iş yaşamına olası finansal etkilerini anlattı.
 
 
 
Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası KOBı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak, “Garanti Bankası olarak, farklı faaliyet alanlarına yönelik özel paketler, kapsamlı finansman çözümleri, ulusal ve uluslararası finansman kaynaklarıyla her koşulda KOBı’lere destek olmayı sürdürüyoruz. Bugünkü KOBıLGı toplantımızda, gündemde geniş yer tutan Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun hukuki boyutunu ve getirdiği düzenlemelerle iş yapış biçimlerine olası etkilerini konuştuk.
 
 
 
 Ayrıca, yeni Teşvik Yasası’nın KOBı’lere getirdiği prim, vergi indirimi, yatırım kredisi faiz desteği gibi önemli uygulamaları ele aldık.” dedi. Kıvrak sözlerine şöyle devam etti: “KOBı’ler, yeni yasanın getirdiği indirim ve muafiyetler sayesinde maliyetlerini düşürebilecek, pazarda sağladığı kârlılıkla rekabet gücünü artırabilecek. 
 
 
 
Böylece istihdam artışına ve yeni yatırımlara kaynak sağlayarak, Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunacak. Yeni Teşvik Yasası’yla eşzamanlı sunduğumuz, ulusal ve uluslararası destek, teşvik ve hibelerle ilgili bilgileri tek bir çatı altında toplayan Teşvikbul hizmetimizle, bu süreçte KOBı’lerin yanında olacağız.
 
 
 
 Aynı şekilde yakın zamanda yeni TTK’ya uyumlu KOBı’lere destek olacak yeni bir ürün sunmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. Bu önemli dönüşüm sürecinde de KOBı’lerin en büyük yardımcısı olmaya devam edeceğiz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir