İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gazeteler Temmuz’da kararacak…

 Sigarayı bırakmak ve bıraktırmak için ellerinden gelen her türlü çabayı gösteren duman düşmanları her fırsatta sigarının zararlarını dile getirerek sigara karşıtı kampanyalarını sürdürüyorlar. Bu çerçevede Hatay Valisi Nusret Miroğlu Başkanlığında bir araya gelerek basın açıklaması yapan sigara karşıtları, basın açıklamasında sigaraya karşı yürütülecek olan kampanya ile ilgili bilgi verdiler.
 
Hatay Vali Yardımcılarından Dr Yılmaz Yalçın, Doktor Ali Kanatlı ve Yeşilay Antakya Temsilcisi Hidayet şişkin’in de katılım gösterdiği toplantı da özellikle kampanyanın basın ayağı ile ilgili bilgi verdiler. “Hayatımızı Karartmak ıstemiyorsanız Sayfanızı Karartınız” sloganıyla Hatay Valiliği öncülüğünde sigaraya karşı mücadele başlatan duman düşmanlarının, 19 Temmuz’da sigaranın toplu yerlerde ve içeride içilmesini engellemek ve halkı duyarlı hale getirmek amacıyla, 1 yıl sürecek olan ve ayda bir gün yerel gazetelerin, gazetelerini bir sayfasını karartmasını istediler.
 
Vali Yardımcısı Yalçın, yerel gazetelerin ayda bir, sayfalarından birini karartarak sigarayla mücadele edilmesi ve vatandaşların bilinçlenmesinin hedeflendiğini söyledi. Hatay’dan başlayacak olan çalışmanın ileriki aylarda başka meslek gruplarının da katılacağı ve giderek büyüyüp ülke geneline yayılacağını düşündüklerini söyleyen Yalçın bu konuda toplumun tüm kesimlerinden katkı beklediklerini sözlerine ekledi.
 
HERKES KURALLARA UYUYOR MU?
 
Hatay valisi Nusret Miroğlu ise sigarının zararlarına dikkat çektiği konuşmasında, merak ettiği bir konuya da parmak bastı. Kapalı yerlerde sigara içilmesinin yasak olduğunu hatırlatarak merak ettiği konuya giren Vali Miroğlu, “Ancak daha bugüne kadar ceza yazmak bana nasip olmadı. Herkes yasaklara uyuyor mu, yoksa herkes birbirini idare mi ediyor? Anlamış değilim. Ben başta basın mensupları olmak üzere herkesten bu konuda destek istiyorum.
 
Kim yasağı çiğniyorsa bize ihbar edin” dedi. Gıda güvenliği ile ilgili de açıklama yapan Miroğlu, herkesin güvenli ve organik gıdayı tüketmesini isteyerek, “Eğer hepimiz böyle yaparsak, organik olmayan gıda tüketilmeyecektir. Dolayısıyla da organik olmayan gıdayı kimse üretmeyecektir. Bunun kuralı ise örgütlü tüketiciden geçer” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir