İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gaziler günü kutlu olsun…

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay şubesi Başkanı M. Ramiz Bakır ve yönetim kurulu üyeleri 19 Eylül Gaziler Günü olması nedeniyle yerel basının yakın ilgilerine teşekkür etmek amacıyla Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’nu ziyaret ettiler…
 
Gazilerden anlamlı plaket

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay şubesi Başkanı M. Ramiz Bakır ve yönetim kurulu üyeleri Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
 
BAKIR: KADıRşıNASLIğINIZI şüKRANLA YAD EDıYORUZ
 
Başkan Mehmet Ramiz Bakır ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, Antakya basınının, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay şubesi’nin haberlerine yakın ilgi gösterdiğini dile getirerek, “ılkeli yayın anlayışınızla, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna göğüslerini siper etmekten asla çekinmeyen gazilerimize ve onların faaliyetlerine göstermekte olduğunuz yakın ilgilerinizi, kadirşinaslığınızı şükranla yad ediyor, sağlık ve başarılar diliyoruz” dedi.
 
ABDULLAHOğLU: üLKENıN HER KARIş TOPRAğINDA KANINIZ VAR
 
Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’da yaptığı konuşmada, gücünü Kuvayi Milliye’den alan yerel basının her zaman Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay şubesi’nin yanında olduğunun altını çizdi.
 
‘Bu vatan için canlarını hiçe sayan, düşmana siper olan gazilerimizin yapacağı her türlü faaliyette yanlarında olacağız’ diyen Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, “Uğruna nice canların verildiği, her karış toprağında şehit ve gazilerimizin kanı bulunan güzel ülkemizin korumasında gazi ünvanı alan sizler bizler için son derece değerlisiniz. Bu anlamda Antakya yerel basını olarak sizlerin sesi, gözü, kulağı olarak her türlü sorununuzu kamuoyuna duyurmak bizlerin başlıca görevidir” şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay şubesi Başkanı M. Ramiz Bakır, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’na ziyaretleri anısına plaket sundu.

 

********************

Buarada Antakya Belediyesi Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “19 Eylül Gaziler Günü” nedeniyle yayımladığı mesajında Türk ordusunun gösterdiği üstün cesaret ve vatan sevgisi sayesinde milletimizin bağımsız ve hür yaşadığını, bu özgürlüğün, tarihin her döneminde istiklal ve istikbalin muhafazası için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış olan şehit ve gazilerimizin sayesinde devam ettiğini ifade etti. Başkan Savaş, Gaziler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında şunları belirtti:

     Saygıdeğer Hemşehrilerim;

     Türk milleti varoluşundan bu yana vatanı, milleti, bayrağı ve kutsal değerleri için mücadele vermiştir. Türk ordusu için vatan ve hürriyet uğruna yapılan mücadele en büyük onurdur, çok yüksek derecede manevi anlam ve önemi vardır. Kahraman Türk ordusu, sahip olduğu bu maneviyatla vatanın bölünmezliği, milletin huzuru, barış ve özgürlük adına I. Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekâtı gibi sayısız pek çok mücadelede yer almış, çok sayıda askerimiz şehit düşmüş, gazilik mertebesine ulaşmanın onurunu yaşamışlardır.

 

     Vatan uğruna canını hiçe sayan değerli insanlarımızı bir kez daha hatırladığımız bu anlamlı günde büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahramanlıklarıyla her zaman gurur duyduğumuz gazilerimizi ve ailelerini saygı, sevgi, şükran ve minnetle anıyoruz.

 ******************************

 

ADD Gaziler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kezban KURAN 19 Eylül Gaziler Günü  nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yrd. Doç. Dr. Kuran mesajında:               
“Türk Ulusunun, yaşam felsefesi, bağımsızlık ve özgürlük tutkusudur.

Kurtuluş Savaşı, yurt sevgisinin ve ulusal coşkunun doruk noktasına çıktığı, kadın-erkek, genç yaşlı tüm yurttaşlarımızın büyük özverisiyle, birlik ve dayanışma içinde zafere ulaştırılan kahramanlık destanımızdır. Bu yurt Atatürk başta olmak üzere büyük bir yurt sevgisiyle, yaşamını ülkesine adayan kahramanlarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanetidir.
Büyük Millet Meclisi’nin Yüce Atatürk’e Mareşal ve Gazi unvanını vermesi, onun yüce kişiliğinde şehit ve gazilerimize beslediği minnet duygularının bir anlatımı olmuştur.” dedi. 
            

 

Yrd. Doç. Dr. Kezban KURAN kutlama mesajını şöyle sürdürdü: “şehitlerimiz ve gazilerimiz, birlik ve tümlüğümüzün, yurt sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın simgeleri olarak sonsuza kadar gönüllerde yaşayacaktır. Yurtseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle kıvanç duyduğumuz ve örnek aldığımız gazilerimize saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmak başta devleti yönetmeye aday olanların, sonrada bizlerin ortak sorumluluğumuzdur. Gazilerimizin sorunlarına ilgi gösterilmeli, beklentilerine yanıt verilmeli, duyarlı ve sorumlu bir yaklaşım sergilenmelidir. Bağımsız yaşama kararlılığından asla ödün vermemiş, canları pahasına yurdumuzun her karış toprağını sonuna kadar savunmuş olan   gazi ve şehitlerimiz    için yazılacak   her yazı ve  söylenecek  her  sözün   yetersiz   ve anlamsız kalacağının farkındayız. şehit ve gazilerimiz, ulusal birlik ve bütünlüğümüzün güvencesi olarak sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacaktır.

 

Bilinmelidir ki;Ulusal şahlanışın ve bağımsızlık kararlılığının en büyük eserlerinden olan Kurtuluş Savaşı, Yüce Atatürk önderliğinde kazanılan eşi görülmemiş bir savaşımdır. Ulusumuz, bu güç savaşın kazanılması sürecinde Atatürk’ün çevresinde kenetlenmiş, ona güvenmiş ve inanmış, aldığı tüm kararlarda büyük destek vermiştir. şimdi de bu kenetlenişin tam zamanıdır. Kemalizme karşı olan karşı devrimciler ve bölücü terör örgütlerin insanlarımıza saldırıları ve kimi yurttaşlarımızı da etnik ayrımı körükleme yoluyla kandırarak, terörist olayların içine dahil ederek kardeşi kardeşe vurdurur duruma getirmelerine karşı çıkmalıyız.
            

 

19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e, Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilmesi, Türk Ulusu’nun Yüce önderine şükran ve minnet duygularının anlatımı; O’nun kişiliğinde gazi ve şehitlerimize duyduğu saygının da göstergesidir. Yüce Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan yurt toprakları için canını ortaya koymaktan kaçınmayan tüm şehitlerimizi saygıyla, gazilerimizi gönül borcuyla anıyor ve onların torunları çocukları olabilmenin onurunu yaşamanın ne demek olduğunun bilincinde olduğumuzu herkese duyuruyoruz.”

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir